Skip to content Skip to footer

Spadochronowe skoki tandemowe

Jak przeżyć niesamowitą przygodę, pełną radości, przyjemności i uczuć, których nigdy wcześniej się nie doświadczyło? Zapisać się na skok tandemowy z instruktorem, który może stać się przygodą nie do zapomnienia przez całe życie. Poniżej garść informacji na temat tego, czym są skoki tandemowe.

Co to są skoki tandemowe?

Aby samodzielnie skakać ze spadochronem trzeba przejść nie tylko odpowiednie szkolenie, ale mieć również dobry stan zdrowia i zaświadczenie od lekarza. Te skomplikowane procedury nie muszą być jednak przeszkodą przed spróbowaniem, jak to jest skakać ze spadochronem. Wystarczy umówić się na skoki tandemowe.

Skok tandemowy to nic innego, jak skok z drugą osobą, tak naprawdę instruktorem, który posiada odpowiedni spadochron pozwalający utrzymać w powietrzu dwie osoby i następnie miękko wylądować na podłożu. Podczas takiego skoku wszystkim zajmuje się instruktor, a osoba skacząca z nim może po prostu przeżyć przygodę i oddać się prawdziwej przyjemności w bezpiecznym towarzystwie drugiego człowieka.

Dlaczego warto spróbować?

Dlaczego warto spróbować skoków w tandemie? Po to, by zobaczyć, jakie to wspaniałe uczucie. A także przeżyć nową przygodę, być może złapać bakcyla i w przyszłości zdecydować się na pójście o krok dalej.

Tak naprawdę skakać w tandemie może praktycznie każdy, nawet dziecko. Do skoków tandemowych nie trzeba żadnego przeszkolenia, wcześniej przechodzi się dosłownie chwilę instruktażu, w którego czasie osoba, z którą będzie się skakać, poinformuje o najważniejszych sprawach.

Jak wygląda skok w tandemie?

Samolot wynoszący ludzi do skoków w tandemie unosi się na wysokość od 3000 do 4000 metrów nad poziomem morza. Skakanie z tej wysokości zapewnia około minuty swobodnego spadania, w którym to czasie można poczuć niesamowitą wolność i radość.

To właśnie osoba instruktora posiada spadochron, a także spadochron zapasowy, jest odpowiedzialna za to, aby bezpiecznie wylądować na ziemi. Stąd też w skokach tandemowych często biorą udział nawet osoby niepełnosprawne. Nie jest potrzebna tutaj jakaś wyjątkowo dobra wydolność organizmu, ważne, by nie chorować na pewne choroby, na przykład wrodzoną łamliwość kości. Warto spróbować tej przygody i poczuć na własnej skórze, jak skacze się w tandemie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa.