Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety plastikowe czy drewniane?

Transport oraz przechowywanie towarów to zagadnienie, które spędza sen z powiek przedsiębiorcom, którzy poszukują rozwiązań nie tylko ekonomicznych, ale również wygodnych. Jakie skrzyniopalety wybrać: plastikowe czy może drewniane?

Wygodny transport

Skrzyniopalety plastikowe zostały zaprojektowane tak, by były jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne w czasie transportu.

W logistyce najbardziej liczy się wykorzystanie dostępnego miejsca. Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są nie tylko dużo lżejsze od palet drewnianych, ale również idealnie komponują się ze sobą, by bez problemu można było je przewozić w sposób, który zagwarantuje jak najlepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni, dzięki temu samochód dostawczy zostaje maksymalnie wykorzystany bez utraty wolnej przestrzeni.

Dzięki temu, że skrzyniopalety plastikowe są bardzo trwałe, produkty takie jak warzywa, owoce czy produkty sypkie idealnie nadają się do transportu. Mając pewność, że przewożone towary nie ulegną zniszczeniu przedsiębiorca może być spokojny o swój towar.

Jest to bardzo ważne przede wszystkim w czasie transportu warzyw i owoców. Warzywa liściaste bardzo często potrzebują zraszania, by zachowały swój idealny wygląd. Nawet w czasie długiej podróży nie jest to problemem. Wykorzystując skrzynie drewniane kontakt z wodą nie był wskazany. Skrzynie nie tylko nasiąkały, przez co stawały się cięższe. Istniało również ryzyko rozwoju bakterii czy pleśni. Skrzyniopalety plastikowe wykluczają takie zagrożenie.

Przechowywanie – drugi etap

Kolejnym etapem transportu produktów spożywczych jest przechowywanie. Producent skrzyniopalet plastikowych jest pewien, że i na tym etapie sprawdzają się one lepiej niż drewniane skrzynie.

Tworzywo sztuczne, z którego powstają skrzyniopalety jest bardzo odporne. Mimo, iż zakup palety drewniane wydaje się być tańszy należy zwrócić uwagę, że drewniane skrzyniopalety już w ciągu pierwszego roku użytkowania wymagają konserwacji i drobnych napraw, co wiąże się z kosztami. Skrzyniopalety plastikowe nie niszczą się przez długie lata.

Jednak największą zaletą skrzyniopalety z tworzywa sztucznego jest możliwość utrzymania jej w czystości. Środki chemiczne, woda czy para dla celów chemicznych używana do czyszczenia nie jest żadnym problemem. Producent skrzyniopalet zadbał, by materiał, z którego są zrobione był trwały i odporny.