Skip to content Skip to footer

Sklep BL Elektronik i jego silikonowe preparaty

Jak prawidłowo zabezpieczyć części elektroniczne przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych w trakcie procesu produkcyjnego? Należy oczywiście zastosować specjalne materiały. Jednymi z nich są silikony. Czym się dokładnie charakteryzują? Gdzie je można zakupić? Na te pytania odpowiemy ogólnie w niniejszym tekście.

Właściwości silikonów do elektroniki

Owe materiały dostępne są w różnych firmach, które zajmują się ich dostarczeniem i sprzedażą. Takim przedsiębiorstwem jest chociażby internetowy Sklep blelektronik.com.pl, którego stacjonarna siedziba znajduje się w Krakowie. Co ważne, oferuje on różnorodny towar wysokiej jakości. Dlaczego warto szczególnie zwrócić tam uwagę na silikon?

Okazuje się, że to materiał tak wytrzymały, że niegroźne mu nawet temperatury powyżej 200 stopni Celsjusza ani ujemne do -70 stopni. To nie wszystkie cechy. Bardzo dobrze funkcjonuje jako produkt termoprzewodzący – odprowadza ciepło do radiatora. Sprawia więc, że dany sprzęt elektroniczny staje się wydajniejszy. Mało tego, o popularności preparatu silikonowego decyduje też niska toksyczność oraz zagwarantowana ochrona przed substancjami chemicznymi.

Uniwersalne preparaty silikonowe i ich rodzaje

Wiemy już, jakie właściwości mają te produkty. Warto jeszcze nadmienić, że sklep blelektronik.com.pl oferuje kilka ich typów. Poza silikonami termoprzewodzącymi, każdy klient zaopatrzy się w zalewy do hermetyzacji elektroniki, żele oraz kleje uszczelniające. W ten sposób przyspieszy proces produkcji w danej firmie elektronicznej.

Istnieje jeszcze podział silikonów w zależności od ich przygotowania. Mamy zatem nowsze, addycyjne oraz starsze, ale nadal używane kondensacyjne. W przypadku tych pierwszych nie jest wymagany dostęp do powietrza atmosferycznego, gdy umieści się je w odpowiednich pojemnikach. To najważniejsza różnica.

Co można powiedzieć na temat żelów?

Jednak nie każdy rodzaj silikonu sprawdzi się tak samo we wszystkich podzespołach elektronicznych czy modułach LED. Na przykład żel silikonowy to materiał, który jest w stu procentach odporny na promieniowanie UV czy wilgoć. Właśnie dlatego warto go użyć np. w telebimach. Co więcej, działa on dobrze jako izolator elektryczny i radzi sobie w z ochroną przed różnymi wibracjami.