Skip to content Skip to footer

Porąbka – miejsce, które warto odwiedzić w wakacje

Morze Bałtyckie, a wraz nim nadmorskie miejscowości są najczęściej wybieranym kierunkiem wakacyjnych podróży większości Polaków. Jednak nie każdy lubi smażyć się na plaży i kąpać w zimnym morzu. Ci, którzy od biernego odpoczynku wolą piesze wędrówki, pozostają niezwykle malownicze góry. Tylko jaki kierunek wybrać?

Noclegi porąbka i okolice

Niezwykle malowniczą miejscowością, która będzie wprost idealna na miejsce wypadowe na górskie szlaki jest Porąbka noclegi. Porąbka jest to wieś letniskowa położona w województwie śląskim. Znajduje się ona dokładnie nad Jeziorem Międzybrodzkim, w powiecie bielskim, u podnóża Beskidu Małego, a dokładnie w jego północnej części.

Porąbka noclegi tanie

Dlaczego warto przyjechać i spędzić wakacje bądź urlop właśnie tam? Porąbka jest świetnym miejscem wypadowym na wiele atrakcyjnych i malowniczych górskich szlaków. Można bez problemu wyruszać z niej na poszukiwanie przygód na leśnych ścieżkach. Co jest jeszcze niewątpliwą zaletą tej miejscówki? Bez żadnej trudności znajdziemy tu kwaterę czy pokój w przystępnej cenie, która będzie odpowiadało każdemu, bez względu na grubość jego portfela. Być może właśnie ten fakt sprawia, iż jest to kierunek wybierany niezwykle często przez studentów cieszących się z zakończonej sesji i zasłużonego odpoczynku.

Porąbka – zagęszczenie atrakcji

Wieś Porąbka, poza tym, iż jest doskonałą bazą wypadową na szlaki Beskidu Niskiego, sama w sobie jest również bardzo atrakcyjna turystycznie. Przede wszystkim, znajduje się tu Zapora wodna „Porąbka”, która została zaprojektowana osobiście przez samego Prezydenta Gabriela Narutowicza. Jej widok sprawia, iż zapiera dech w piersiach, dlatego naprawdę warto ją zobaczyć. W Porąbce warto obaczyć również zabytkową Kaplicę Św. Urbana, która posiada drewnianą wieżę pokrytą gontem. Znajduje się tam też dąb, nazwany Dębem Wolności zasadzony w piątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla osób ceniących sobie jednak odrobinę wygody i luksusu warto wspomnieć o Kozubniku. Znajduje się tam dawny ośrodek wypoczynkowy założony w czasach PRL. Przez lata pozostawał w ruinie, obecnie został zrewitalizowany i przerobiony na ekskluzywny hotel połączony ze SPA oraz restauracją.