Skip to content Skip to footer

Schudnąć skutecznie i na zawsze

Dieta odmieniana przez różne przypadki – która z pań tego nie zna? Większość kobiet z myślą o nadchodzącym lecie wręcz szaleńczo poszukuje nowych pomysłów na diety cud. Niestety, nie wszystkie z nich działają. Śmiałe może wydawać się stwierdzenie, że większość diet dostępnych w internecie lub kolorowych magazynach, nic nie jest wartych. Ale niestety, jest to prawda. Tylko jadłospisy przygotowane przez specjalistów mają szansę przynieść spektakularne efekty.

Wczasy z dietą dr Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej to jadłospis, który od początku budzi wiele kontrowersji. Jedni ją uwielbiają, inni z upodobaniem wytykają jej różne wady. Powiedzieć jednak trzeba jasno: jeśli trzyma się wszystkich jej zasad, to dieta Dąbrowskiej potrafi przynieść naprawdę spektakularne efekty.

Post warzywno-owocowy, bo taka też funkcjonuje nazwa, jest niesamowicie wymagający i konieczna jest spora doza samozaparcia, by skrupulatnie się do niego stosować. Osoby o słabej sile woli mogą mieć z tym problem.

Dla nich właśnie przygotowane są wczasy z dietą dr Dąbrowskiej. To wyjazd, na którym osoby chcące zgubić zbędną masę ciała, mają zapewnione wszystko: od codziennych, kompletnych posiłków, poprzez piękne otoczenie i komfortowe warunki, aż po opiekę wykwalifikowanej kadry specjalistów.

Jak schudnąć skutecznie i na długo?

Nawet wczasy z dietą dr Dąbrowskiej nie pomogą, jeśli osoba, która chce schudnąć nie będzie miała odpowiedniego podejścia. Większość niepowodzeń w dietach spowodowana jest zbyt szybkim powrotem do dawnych nawyków. A tymczasem organizm nauczony na dostarczanie mu mniejszych ilości kalorii, bardzo dynamicznie reaguje na powrót do normalnego jedzenia i natychmiast zaczyna odkładać tkankę tłuszczową. W dużym skrócie, to właśnie na tym polega ten znienawidzony efekt jojo.

Odchudzanie to nie jest etap, który trwa określoną ilość czasu. Ono zaczyna się w głowie i nigdy się nie kończy. Tylko zmiana sposobu myślenia na stałe i inne podejście do nawyków żywieniowych sprawi, że efekt będzie długotrwały i skuteczny. Nie ma diet cud – jest tylko wytrwałość, samozaparcie i dyscyplina, które połączone – pozwalają na uzyskanie takiej sylwetki, o jakiej się marzy. Ale bez ciężkiej pracy – zero efektu!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.