Skip to content Skip to footer

Rodzaje i zastosowanie worków i torebek z folii

Któż z nas nie zna woreczków foliowych? Bez nich ciężko wyobrazić sobie codzienne życie. Towarzyszą nam stosunkowo od niedawna, bo od końca ubiegłego wieku, kiedy to masowo zaczęły napływać do nas z Zachodu. Początkowo były to kolorowe reklamówki, najczęściej z logo jakiejś firmy lub produktu z przodu, stąd nazwa. Potem zaczęły pojawiać się woreczki foliowe przezroczyste, cieńsze, grubsze, większe i mniejsze. Służą one do pakowania praktycznie wszystkiego.

Woreczki do przechowywania żywności

Woreczki foliowe spożywcze mają wielorakie przeznaczenie. Te, w które pakowana jest żywność, muszą mieć atesty PZH. Tylko takie mają zastosowanie w branży spożywczej. To do nich pakuje się chleb, warzywa, owoce i mięso. Woreczki foliowe spożywcze mają także tę zaletę, że doskonale wytrzymują niskie temperatury, dlatego można w nich mrozić różne produkty. Z powodzeniem zastępują tekturowe opakowania lub plastikowe pudełka, w które pakowaliśmy drugie śniadanie do szkoły lub do pracy. Niektóre z woreczków foliowych spożywczych mają zamknięcia na suwaki czy na klipsy, co jest dużym udogodnieniem.

Do czego jeszcze posłużyć mogą torebki foliowe i woreczki?

Najbardziej popularnym zastosowaniem worków foliowych, których nie może zabraknąć w żadnym domu, są worki na śmiecie. Maja różne wielkości i pojemności. Te, których pojemność waha się pomiędzy dwadzieścia a sześćdziesiąt litrów, przeznaczone są do śmieci lżejszych, odpadów biurowych. Natomiast te mocniejsze, o pojemności sto, a nawet sto dwadzieścia litrów, wykorzystuje się do śmieci pochodzących bezpośrednio z gospodarstwa domowego. Są one wykonane z grubszej folii i maja bardzo praktyczne rozwiązanie w postaci taśmy ściągającej do zawiązywania.

Inne przeznaczenie worków foliowych

Torebki foliowe wykorzystuje się także do innych opakowań zbiorczych, do przechowywania odzieży, artykułów biurowych, reklamowych itp.Woreczki, zwłaszcza te zamykane na suwak, są idealnym rozwiązaniem do przechowywania wszelkich drobiazgów, takich jak lekarstwa, kosmetyki, czy drobne elementy elektroniczne. Worki strunowe produkowane są w różnych rozmiarach i grubościach i sprawdzają się do do pakowania cięższych i większych przedmiotów, nawet tych o nietypowych rozmiarach.