Skip to content Skip to footer

Przewozy okazjonalne i specyfika ich świadczenia

W dzisiejszych realiach branży transportowej, przewozy okazjonalne to najwygodniejsza i najczęściej stosowana metoda przewożenia ludzi. Jak sama nazwa wskazuje, taka forma transportu nie wiąże się z jakąkolwiek regularnością, lecz ma formę okazjonalną, a nawet okolicznościową.

Kiedy mówi się o przewozach okazjonalnych?

W branży transportowej tego typu przewozy pojawiają się dość często. Mowa tu np. o zorganizowanym transporcie osób na koncert, jednorazową wycieczkę, konferencję, a także na pielgrzymki, koncerty i inne, często przypadkowe eventy. Jak widać, forma takiego przewozu może być bardzo zróżnicowana.

I właśnie dlatego obowiązkiem firm realizujących transport okazjonalny, jest dostosowanie przejazdu do specyfiki wybranego miejsca. W tym celu należy dokładnie przeanalizować trasę przejażdżki, dostosować do jej specyfiki sprzęt (autobusy, busy itd.), a nawet – jeśli mowa o np. transporcie na salę weselną, zadbać również o odpowiednie dekoracje.

Indywidualny program, indywidualna wycena

Zaletą przewozów okazjonalnych jest ich nieprzewidywalność, gdyż nigdy nie wiadomo, gdzie klient będzie chciał się wybrać. Niestety wiąże się to też z pewnymi ograniczeniami i – co ważne – z koniecznością indywidualnego ustalenia warunków przejazdu i jego ceny. Dlaczego jest to aż tak istotne?

Osoba zainteresowana zleceniem przewozu okazjonalnego musi liczyć się z tym, że cena usługi będzie zależna od wielu różnych czynników, to jest dystansu, klasy pojazdu, liczby transportowanych osób, a także wielu innych czynników. Zadaniem organizatora jest w miarę dokładne określenie specyfiki usługi, a następnie zwrócenie się z prośbą o jej wycenę.

Samochód + kierowca

Na szczęście zdecydowana większość firm realizujących Przewozy okazjonalne, oferuje nie tylko dostęp do funkcjonalnego pojazdu, ale też… własnego kierowcę. Dzięki temu uczestnicy przejażdżki mogą liczyć na komfortowy przejazd i to bez konieczności prowadzenia auta.

Podsumowując, przewóz okazjonalny to bardzo popularna usługa, która – dzięki swej specyfice – jest przez klientów wybierana coraz częściej. Może więc warto skorzystać z możliwości, jakie oferują działające w branży firmy transportowe?