Skip to content Skip to footer

Pościel z flaneli – w sam raz na zimę dla dziecka

Wypoczęte dziecko jest szczęśliwe i pełne energii. Powinno się więc właściwie zadbać o komfort jego snu, zaopatrując go w odpowiednią pościel. Najbardziej uniwersalne są tradycyjne pościele bawełniane, które sprawdzą się o każdej porze roku. Niemniej jednak warto na chłodniejsze dni kupić pościel z flaneli, która jest równie miła i przyjemna w dotyku, a poza tym grubsza i cieplejsza.

Pościel flanelowa – właściwy komfort termiczny

Flanela jest materiałem, którego głównym składnikiem jest bawełna. Jest puchata, przez co niezwykle przyjemna w dotyku, co dla dzieci ma szczególne znaczenie. Posciel flanelowa jest nieco grubsza niż tradycyjna pościel bawełniana, zapewniając właściwy komfort termiczny podczas snu. Jest pościelą wykonaną z materiałów naturalnych, więc oddycha i dobrze odprowadza wilgoć. W związku z czym nie spocimy się pod nią, a nasz skóra będzie swobodnie oddychała, co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci.

Trwałość materiału

Zaletą pościeli z flaneli jest także jej trwałość. Nawet po wielu praniach zachowuje swoje walory estetyczne. W przypadku pościeli dla dzieci, którą zwykle trzeba często prać, ma to duże znaczenie. A flanela bardzo długo zachowuje swój pierwotny wygląd oraz właściwości. Wystarczy jedynie odpowiednio dbać o pościel flanelową, postępując z nią zgodnie z wytycznymi producenta, umieszczonymi na metce.

Naturalna – dobra dla alergików

Pościel z flaneli jest naturalna, w związku z czym nie podrażnia oraz nie wywołuje reakcji alergicznych. Będzie więc bezpieczna dla dzieci borykającymi się z alergiami różnego typu. Pościel alergików często trzeba odświeżać, a więc prać, co w przypadku pościeli flanelowej nie stanowi żadnego problemu.

Dziecięce i młodzieżowe wzornictwo

Dzieci wolą pościele kolorowe, w różne wzory – np. kratki, kwiatki, serduszka, samochody oraz misie, czy też z postaciami z ulubionych bajek. Dlatego też pościel flanelowa dostępna jest w przeróżnych wzorach, kolorach, a także rozmiarach dostosowanych do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dla bardziej wymagających dostępna jest także posciel flanelowa z grafiką 3D. Bez problemu można więc znaleźć pościel spełniającą oczekiwania każdego dziecka – niezależnie od wieku i płci.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.bellastoria.pl/posciel-flanelowa