Skip to content Skip to footer

Pościel lawendowa i inne relaksujące rozwiązania do sypialni

Sypialnia to specyficzne pomieszczenie. W większości domów jest pokojem kojarzącym się ze snem, spokojem, relaksem. Nie mają tam wstępu goście ani dzieci. Wyposażenie sypialni powinno ułatwiać osiągnięcie zadowalającej jakości snu, więc warto dobrać je pod kątem preferencji i wygody.

Odpowiednia pościel

Kolor, materiał i inne właściwości pościeli pomogą dobrze się wysypiać i stworzą odpowiedni nastrój. Dobrym przykładem jest Pościel lawendowa. Zapach lawendy jest znany chyba każdej osobie, która lubi relaksacyjne kąpiele czy ogólnie aromaterapię. Kolor wpływa korzystnie na organizm, wycisza i koi umysł. Zdecydowanie się na pościel lawendową to pierwszy krok do urządzenia sypialni w chłodnych liliowo-fiołkowych odcieniach.

Pasują do tego szarości, beże, niektóre rodzaje niebieskiego. Meble mogą być białe, szare, czarne lub też w naturalnej barwie drewna. Wiele sypialni urządzonych właśnie w takich barwach to raczej nowoczesne wnętrza. Jeśli właściciele preferują styl rustykalny lub klasyczny, jak najbardziej da się to tak rozwiązać. Pościel w kolorze lawendy będzie dobrze wyglądać zarówno w wersji gładkiej, jak i z deseniem czy dodatkami (koronki, hafty). Tego typu elementy mogą zmienić ogólny wygląd pomieszczenia, uczynić je bardziej romantycznym lub surowym w odbiorze.

Pościel jest najważniejsza

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Nawet najpiękniejszy wystrój pozostałej części pomieszczenia nie wystarczy, jeśli łóżko okaże się niewygodne, pościel szorstka lub niedostosowana do temperatury. Poza oczywistą kwestią, jaką są wymiary łóżka, warto zwrócić szczególną uwagę na wybór pościeli. Tu po raz kolejny dobrym przykładem staje się pościel lawendowa. Nowoczesny typ pościeli sprawdzi się zarówno w bardziej klasycznych, jak i minimalistycznie urządzonych sypialniach.

Zapach lawendy ma duże znaczenie w aromaterapii. Często pojawia się jako składnik płynów do kąpieli, potpouri, mieszanek do kominków itd. Wprowadzenie go do sypialni pomoże zrelaksować się po ciężkim dniu. W połączeniu z chłodnym, uspokajającym wrażeniem, jakie zapewni pościel w kolorze lawendy, na pewno poprawi jakość snu. Rozwiązanie jest idealne dla osób, które miewają problemy z zasypianiem, budzą się zmęczone i bez motywacji. Trzeba jednak pamiętać, by nie przenosić do sypialni problemów dnia codziennego i unikać niebieskiego światła (smartfony, laptopy) tuż przed położeniem się spać.