Skip to content Skip to footer

Materiały tapicerskie na krzesła

Tapicerowane meble od lat nie wychodzą z mody. W salonach nadal największym powodzeniem cieszą się miękkie kanapy i fotele. W jadalni dobrze prezentują się obicia na krzesła dopasowane do wystroju pomieszczenia. Miękkie tapicerowane krzesła zapewniają wygodę i komfortowe siedzenie. Jest bardzo duży wybór tkanin o różnych kolorach i wzorach, które mogą być zastosowane do ozdobienia krzeseł.

Welur – popularny materiał obiciowy

Materiał obiciowy na krzesła zależy od indywidualnych preferencji domowników. Poszczególne tkaniny różnią się od siebie fakturą, składem oraz kolorem. Bardzo popularny jest welur. Welurowe materiały tapicerskie na krzesła charakteryzują się miękkim runem, które zmienia odcień w zależności od konta padania światła. Welur jest niezwykle miły w dotyku. Jest też bardzo wytrzymały i odporny na rozdarcia. Welurowy materiał obiciowy na krzesła występuje w wielu kolorach oraz wzorach, dzięki temu każdy może wybrać wersję odpowiednią dla siebie. Obicia welurowe ładnie prezentują się we wnętrzach klasycznych oraz glamour.

Wytrzymały żakard na krzesła

Żakardowy materiał na krzesła to kolejna tkanina, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Ogromną zaletą żakardu jest jego wytrzymałość na uszkodzenia i wytarcia. Żakardowe Obicia na krzesła cechują się różnorodnymi wzorami. Najczęściej będą to kształty florystyczne na przykład kwiaty i roślinne mozaiki. Popularne są także gładkie żakardy, które łatwiej dobrać do wystroju wnętrz. Żakardy spotkać można we wnętrzach tradycyjnych, kolonialnych i w stylu angielskim.

Naturalna skóra oraz ekoskóra

Skórzane materiały tapicerskie na krzesła są oznaką luksusu i elegancji. Można jest spotkać na obiciach krzeseł przypominających fotele w aranżacjach stylizujących się na polski dworek oraz pomieszczeniach o myśliwskim charakterze. Oprócz prawdziwej skóry do tapicerowania używa się również ekoskóry. Jest to materiał łatwy do utrzymania w czystości. W przypadku zabrudzenia wystarczy przetrzeć go zmoczoną szmatką. Ekoskóra może mieć gładką, nawet błyszczącą fakturę lub posiadać wypustki przypominające skórę węża. Krzesła tapicerowane tym rodzajem materiału są bardzo popularne zarówno w mieszkaniach, jak i w restauracjach, barach oraz kawiarniach.