Skip to content Skip to footer

Pościel dla dziecka – jaka?

Pościel dla dzieci wybiera się uwzględniając ich wiek, choć nie tylko. Pierwsza pościel dziecka ma zazwyczaj wymiary 80×100, jak maluch trochę podrośnie odpowiednia będzie pościel dla dzieci 100×135. Rozmiar ma znaczenie, ale nie tylko on jest ważny.

Pościel dla dzieci 100×135 – dla 2-5 latków

Pościel dziecięca 100×135 to dobre rozwiązanie już dla dwulatków, mogą pod nią spać dzieci nawet do pięciu lat, oczywiście w zależności od tego, jak szybko rosną. Ważne jest to, żeby pościel nie była za mała, ale też żeby nie była zbyt duża i ciężka dla dziecka.

Z jakiego materiału pościel dla dziecka?

Pościel dziecięca do łóżeczka 100×135 powinna być wykonana z naturalnych materiałów takich jak bawełna. Do wyboru mamy takie włókna bawełniane jak satyna, adamaszek, kora, flanela, perkal, dżersej, batyst. Materiał pościeli dostosowujemy również do pory roku. Zimą dobrze sprawdzi się pościel dziecięca 100×135 wykonana na przykład z flaneli, taka będzie miękka w dotyku, materiał dobrze przewodzi ciepło, choć po wielu praniach może się skurczyć. Innym rozwiązaniem jest dżersej, który cieszy się dość dużą popularnością, wybierając pościel z takiego materiału, warto sprawdzić grubość splotu, im gęstszy, tym lepsza jakość pościeli.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając pościel?

Przed zakupem pościel sprawdź czy wybrany model posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100 Klasa Produktów 1, to gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa. Dziecko ma zazwyczaj bardzo delikatną skórę, także materiał musi być wysokiej jakości. Chropowata faktura czy zastosowane barwniki w pościeli mogą negatywnie wpłynąć na stan skóry naszego malucha, warto zwracać na to uwagę. Jeśli dziecko nie ma jeszcze preferencji co do wzorów pościeli, wybierajmy takie, które nie będą przepełnione barwami.

Pościel dziecięca do łóżeczka 100×135 jest dostępna zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, wybór jest duży. Zawsze sprawdzajmy źródło, z którego pochodzi dany produkt, zapytajmy sprzedawcy, jeśli nie ma podanego producenta. Czujność jest ważna szczególnie, jeśli kupujemy pościel na aukcji internetowej od nieznanej wcześniej firmy. To żaden wstyd poprosić o potwierdzenie jakości kupowanego produktu, nikt za nas nam tego nie sprawdzi. Na pościeli dla dziecka nie warto przesadnie oszczędzać, to druga kwestia.