Skip to content Skip to footer

Pojemniki jednorazowe niezbędne nie tylko w cateringu

Sporo się ostatnio mówi o opakowaniach jednorazowych w kontekście zanieczyszczenia środowiska. Czy pojemniki jednorazowe są rzeczywiście potrzebne? Jakie wybierać, żeby jak najmniej szkodzić środowisku. Czy każda hurtownia opakowań jednorazowych ma odpowiednie pojemniki?

W gastronomii są niezbędne

Zamawianie jedzenia z dostawą do domu staje się coraz popularniejsze. Taką usługę proponuje już większość placówek gastronomicznych. Do dostarczania posiłków potrzebne są jednak pojemniki, w których będą one dostarczane. Zwykle stosuje się opakowania jednorazowe, bez których trudno sobie wyobrazić masową dostawę jedzenia. Również w sklepach spożywczych coraz częściej można kupić żywność, zapakowaną w jednorazowe pojemniki. Dlaczego pojemniki jednorazowe są najlepsze? Chodzi nie tylko o wygodę, ale także o higienę. Ponadto niektóre rodzaje pojemników pozwalają na dostarczenie ciepłego posiłku.Wszystkie pojemniki, mające kontakt z żywnością, muszą mieć specjalne certyfikaty. Dlatego najlepiej zaopatrywać się w takie opakowania w dobrej hurtowni opakowań jednorazowych. To właśnie one powinny dbać, aby sprzedawane przez nie opakowania były bezpieczne.

Wybierz pojemniki jednorazowe bezpieczne dla środowiska

Wbrew obiegowej opinii, opakowania jednorazowe wcale nie muszą być szkodliwe dla środowiska. Wystarczy kupować opakowania, które można poddać recyklingowi. Każda szanująca się Hurtownia opakowań jednorazowych powinna mieć w swojej ofercie bogaty asortyment takich opakowań.Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie pojemników jednorazowych biodegradowalnych. Takie opakowania są coraz chętniej stosowane. To nie tylko pojemniki z różnego rodzaju papierów czy tektur, z którymi przyroda radzi sobie dość szybko lub które można poddać recyklingowi.Na rynku jest coraz ciekawsza oferta pojemników, wykonanych z naturalnych polimerów. Pozyskuje się je m.in. z kukurydzy lub trzciny cukrowej. Takie pojemniki ulegają naturalnej biodegradacji i można je bez problemu kompostować.Hurtownie opakowań jednorazowych powinny bardziej promować takie biodegradowalne pojemniki. Dzięki temu więcej firm, które mają w swojej ofercie catering, będzie mogło zastosować ekologiczne rozwiązania. Docenią to także ich klienci.