Skip to content Skip to footer

Peelingi chemiczne w EstetiMed

EstetiMed jest kompleksową kliniką medycyny estetycznej, w której każda kobieta poszukująca własnego piękna znajdzie coś w sam raz dla siebie. Peeling jest jednym z podstawowych zabiegów, jakie każda kobieta powinna wykonywać w celu złuszczenia martwego naskórka i odsłonięcia świeższych warstw skóry.

Jaki peeling w EstetiMed?

W EstetiMed wykorzystuje się peelingi chemiczne. Nie polegają one na działaniu mikrodrobinkami złuszczającymi mechanicznie naskórek. Używa się do tego specjalnych kwasów chemicznych, które działają intensywniej, a nieco delikatniej.

Na stronie https://www.esteti-med.pl/ możesz sprawdzić pełną ofertę zabiegów peelingu chemicznego, wśród których są wyłącznie najlepsze metody, najskuteczniejsze dla osób o konkretnym typie cery.

Co daje peeling chemiczny?

W wierzchnich warstwach naskórka widoczne są różne niedoskonałości skóry. Gdy się je zetrze, można odsłonić naskórek świeży i czysty, który prezentuje się o wiele lepiej. Peeling wygładza strukturę skóry i sprawia, że jest ona jednolita kolorystycznie. Dodatkowo poprzez działanie bezpośrednio na skórę, zagęszcza ją i redukuje zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu kolejnych.

W przypadku skóry trądzikowej, peeling pomaga usunąć martwy naskórek będący siedliskiem bakterii i dogłębnie oczyścić skórę. Powoduje to zmniejszenie jej przetłuszczania, a w rezultacie – redukcję trądziku. Regularnie stosowany peeling chemiczny pomaga też lepiej wnikać substancjom odżywczym z innych zabiegów głęboko w skórę – dzięki temu kosmetyki mają szansę naprawdę zadziałać.

Niektóre kwasy dostępne w EstetiMed

Oferta EstetiMed w zakresie peelingu dostępna na https://www.esteti-med.pl/ jest bardzo szeroka. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest peeling kwasem migdałowym – ma on działanie idealne dla każdego rodzaju cery. Oczyszcza, regeneruje i regeneruje skórę, a także opóźnia procesy starzeniowe.

Roztwór Jessnera to ciekawa mikstura pozwalająca na oczyszczenie twarzy ze zmian trądzikowych. Bazuje na kwasie salicylowym z mieszaniną innych kwasów. Powoduje głębokie złuszczenie naskórka oraz reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu zmniejsza zmiany trądzikowe i zapobiega powstawaniu kolejnych. Ciekawym zbiegiem jest TCA – jest to kwas trójchlorooctowy, który ma bardzo ciekawe działanie. Jest zalecany osobom, które mają na twarzy blizny potrądzikowe – pomaga w ich spłyceniu i zredukowaniu. Każdy zabieg w EstetiMed jest poprzedzony peelingiem chemicznym dobranym do rodzaju cery klientki, w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników zabiegu.