Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto stosować pojemniki sztaplowane?

Wyposażając magazyn lub szukając odpowiednich do niego pojemników do transportowania towarów, napotkać można bardzo szybko poważny problem związany z wyborem odpowiedniego do tego celu rodzaju pojemników. Czy wystarczy kupić zwykłe pojemniki z przegródkami, o wielkości odpowiadającej przewożonemu towarowi, aby załatwić sprawę? A może trzeba czegoś więcej, aby po pierwsze zapewnić produktowi bezpieczeństwo, a po drugie wypracowywać zysk o określonej wielkości?

Co się liczy?

Transportując towary, trzeba wybierać do tego celu takie pojemniki, które przede wszystkim będą umiały stworzyć bezpieczne warunki dla przechowywanego w nich towaru, a po drugie również dla siebie samych.Dodatkowo należy pamiętać o ekonomii całego przedsięwzięcia. Mowa tu zarówno koszcie zakupu pojemników, jak i również ekonomiczności transportowania ich.Na koniec trzeba pamiętać o wszelkiego rodzaju normach bezpieczeństwa i standardach przewidzianych przez ustawodawców.Pamiętając o tych wszystkich wytycznych, nie sposób jest pominąć produktu, którym są pojemniki sztaplowane.

Wybór jest tylko jeden

Znając potrzebne wymagania i wiedząc, jakie potrzeby zajdą podczas transportowania towarów, nie można wybrać niczego innego niż sztaplowane pojemniki plastikowe z przegródkamii.Są to pojemniki wykonane z wysokogatunkowego plastiku, które charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałością i niewrażliwością na uszkodzenia, jak również na skrajne temperatury, ponieważ zakres ich pracy mieści się w przedziale -30 do +60°C. Dodatkowo wykonane są w formie euro palet, dzięki czemu są bardzo ekonomiczne pod względem zajmowanej przestrzeni magazynowej, jak również z powodu obniżenia kosztów transportu.Pojemniki tego typu są również odporne na większość chemikaliów oraz rozpuszczalników, dzięki czemu można je bez najmniejszego problemu używać, chociażby w transporcie podzespołów z branży motoryzacyjnej.Plastik, z którego są wykonane, spełnia wszelkie normy sterylności i bezpieczeństwa, dlatego też oprócz towarów przemysłowych, równie dobrze można za ich pośrednictwem przewozić produkty spożywcze.Jak zatem widać trudno jest o konkurenta dla tego typu pojemników, który byłby po pierwsze równie uniwersalny, a po drugie dawałby tak duże możliwości do wprowadzenia szeroko pojętych oszczędności na polu zarówno transportowym, jak i magazynowym.