Skip to content Skip to footer

Sklepy odzieżowe outlet typu – krótka charakterystyka

Ostatnimi czasy sklepy odzieżowe outlet są coraz popularniejsze w Polsce. Przede wszystkim na skutek tego, że można w nich zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Outlety zyskują klientów szczególnie wśród kobiet, gdyż w tego rodzaju sklepach można być na bieżąco z modą i kupić dobre, markowe ubrania. Coraz częściej jednak pojawiają się tu także mężczyźni. Outlety przestały się więc już kojarzyć jedynie z hurtowniami odzieży dla przedsiębiorców.

Outlet – definicja słowa

Samo słowo outlet pochodzi z języka angielskiego i oznacza sklep fabryczny, w którym sprzedaje się towar tylko i wyłącznie jednego producenta. Takiego rodzaju obiekty z definicji powinny więc znajdować się przy fabrykach, jednak obecnie nie jest to regułą. Pojęcie outletu bywa również używane błędnie i rozumiane jako nieużywany towar z końcówek jakiejś serii, nadwyżek produkcyjnych, zwrotów od konsumentów czy też pozostałości z niesprzedanych przez sklepy produktów danej marki.

Oprócz outletów odzieżowych istnieją także sklepy takiego rodzaju, które zajmują się sprzedażą artykułów budowlanych, zabawek, elektroniki czy kosmetyków. W Polsce sklepy outletowe istnieją praktycznie w każdym większym mieście.

Outlet odzieżowy – co można tu znaleźć?

W outletach odzieżowych klienci mogą znaleźć kolekcje z ubiegłych sezonów, ale również produkty aktualne, należące zarówno do pierwszego, jak i drugiego gatunku. Często można tu nabyć ubrania w niepełnych rozmiarach bądź opakowaniach zastępczych. Niekiedy towar outletowy nie posiada kompletnych metek oryginalnych. Outlet odzieżowy oferuje w zasadzie każdy rodzaj ubrania – od garniturów, poprzez t-shirty, sukienki, aż po bardzo szeroki asortyment butów.

Kryteria poszukiwania produktu w outlecie odzieżowym

Szukając odzieży w outletach przede wszystkim należy kierować się marką. Ubrania markowe są po prostu lepszej jakości i cechuje je lepsza wytrzymałość. Oczywistym kryterium wyboru jest także cena kupowanej odzieży. Outlet odzieżowy może oferować dość spore promocje, wahające się od 10 do nawet 80 procent sklepowej wartości przedmiotu. Koniecznością jest również sprawdzenie czy dana odzież nie jest zbyt uszkodzona bądź nie posiada ukrytych wad. Przeważnie jednak znajdują się tam bardzo dobre jakościowo ubrania, pochodzące z kolekcji z ubiegłych sezonów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora