Skip to content Skip to footer

Opieka dla osób z chorobą Alzheimera

Osoby w podeszłym wieku narażone są na rozwój wielu schorzeń, które raczej nie przytrafiają się młodym. Przykładem może być chociażby choroba Alzheimera. Dotyka ona przeważnie ludzi po ukończeniu 65 roku życia, choć oczywiście występuje również u osób młodszych. Osoby dotknięte tą przypadłością wraz z rozwojem choroby wymagają coraz troskliwszej opieki.

Co to jest choroba Alzheimera?

Bezpośrednie przyczyny powstawania i rozwoju choroby Alzheimera, pomimo że jest ona znana od wielu lat, nie zostały jeszcze ustalone. Można jednak wskazać na kilka czynników podwyższających ryzyko wystąpienia tej przypadłości. Najczęściej na chorobę Alzheimera zapadają osoby starsze. Zachorowalność jest wyższa w przypadku kobiet niż mężczyzn. Ryzyko wzrasta jeszcze bardziej, jeżeli w rodzinie ktoś wcześniej już chorował, w takim przypadku można mówić o rodzinnej postaci Alzheimera.

Jakie objawy daje choroba?

Warto zdawać sobie sprawę, że choroba Alzheimera postępuje bardzo powoli i w pierwszej fazie nie daje całkowicie specyficznych objawów, a chory pozostaje samodzielny. Wraz z upływem czasu i rosnącej degradacji mózgu, osoba chora ma coraz większe problemy z mową, pamięcią, orientacją w terenie, aż dochodzi do tego, że chory wymaga całodziennej, bardzo troskliwej opieki, ponieważ przestaje poznawać otoczenie w jakim się znajduje, a nawet najprostsze codzienne czynności urastają do rangi ogromnych trudności.

Dom opieki dla chorych na Alzheimera

Naturalnym środowiskiem każdego człowieka jest rodzina i to w niej osoby chore czują się najlepiej. Jednak nie każdy jest w stanie zapewnić bliskiej chorej osobie taki poziom opieki jaki ta potrzebuje, zwłaszcza w późniejszych fazach choroby, gdy chory wymaga doglądania przez całą dobę. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie dom opieki alzheimer Warszawa.

Wykwalifikowany personel i troskliwa opieka

Dom opieki dla chorych na Alzheimera to miejsce, w którym indywidualne podejście do każdego pacjenta jest absolutnym priorytetem. Choroba atakuje z różnym natężeniem, czasem od wystąpienia pierwszych objawów do całkowitej utraty samodzielności mijają długie lata. Warto podkreślić, że dom opieki alzheimer zapewnia kadrę opiekuńczą na najwyższym poziomie. Gdy przychodzi taki czas, że bliscy nie są w stanie już dłużej podołać trudom opieki nad osobą chorą, to dom opieki alzheimer Warszawa będzie miejscem, w którym znajdą oni pomoc.