Skip to content Skip to footer

Nowoczesne biuro startupu – jak się wyróżnić?

Prężnie rozwijające się startupy to najczęściej młode, dynamiczne zespoły, które łączy wspólna wizja i potencjał rozwoju. Ich nietypowe spojrzenie na rynek, na którym starają się osiągnąć coś nowego, przejawia się także w świeżych pomysłach na aranżację przestrzeni biurowych. Jakie rozwiązania sprawdzą się w biurze startupu?

Przestrzenie networkingowe – integralne dla inspiracji

Tradycyjne biura nierzadko budowane są na planie uwzględniającym obecność osobnych gabinetów dla pracowników, wzbogaconych często o otwartą przestrzeń z biurkami, oddzielonymi od siebie na różne sposoby. Jednak podstawą działań większości startupów stała się obecnie nie tyle rywalizacja, co kooperacja, która zdaje się przynosić o wiele większe korzyści dla młodych firm.

Dlatego też projektowanie biura startupu powinno przewidywać istnienie przynajmniej jednej przestrzeni networkingowej, urządzonej w nieformalny sposób. Osoby, które pragną wyposażyć ją w proste, ergonomiczne meble biurowe w Poznaniu mają szansę na znalezienie projektów zgodnych z oczekiwaniami.

Zabawa i relaks w pracy? W startupach to możliwe!

Innowacyjne idee wielu startupów, które następnie stały się wielomilionowymi przedsiębiorstwami, rodziły się niejednokrotnie w mało poważnych okolicznościach. Ich założyciele przyswoili sobie dobrze lekcje współczesnej psychologii, z których wynika, iż potrzeba zabawy jako środka do kreatywności towarzyszy nam przez całe życie.

Część startupów pomaga pracownikom wyrazić ją przez organizację pokoju do gier stołowych czy towarzyskich, lub specjalnie wyciszonej sali do gry na instrumentach. W każdej z tym przestrzeni potrzebne będą także meble o mniej konwencjonalnym profilu, ułatwiające odpoczynek i wyciszenie się. Komfortowe, nowatorskie meble biurowe w Poznaniu zaoferują w tym przypadku niejedną interesującą propozycję.

Przestrzeń konferencyjna – brak tradycyjnej hierarchii

Startupy pod wieloma względami nie różnią się funkcjonowaniem od firm starszego typu. Jednak ich twórcy oraz pracownicy, w ogromnej większości ludzie przed 30 rokiem życia, wnoszą w życie firmy nieco inne podejście do stosunku pracodawca-podwładny, niż wcześniejsze pokolenia. Idealną przestrzenią, by wyrazić potrzebę przemiany relacji hierarchii w otwartą na rewolucyjne pomysły współpracę i wymianę myśli, będzie sala konferencyjna przedsiębiorstwa.

Korzystając z szerokiej oferty mebli biurowych w Poznaniu, łatwo będzie ją wyposażyć w rozwiązania promujące otwartą komunikację – bez względu na pozycję w firmie. Należą do nich choćby okrągłe stoły, przy których wszyscy zajmują równe miejsce, czy miękkie fotele w kształcie dużych poduch, które pozwolą na uzyskanie mniej napiętej atmosfery spotkania.