Skip to content Skip to footer

Najmniej bolesna metoda depilacji bikini

Strefa bikini wymaga szczególnej pielęgnacji. Skóra w okolicach intymnych jest gęsto owłosiona, a do tego bardzo delikatna, dobrze ukrwiona i unerwiona. Najlepszym sposobem jej depilacji będzie depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie. Co wpływa na jakość usługi i dlaczego warto wybrać ten zabieg?

Brak bólu przy depilacji

Bolesność zabiegu to podstawowa kwestia, która odstręcza kobiety przed depilacją bikini woskiem lub depilatorem elektrycznym. Mechaniczne wyrywanie włosków jest bolesne, drażni zakończenia nerwowe i może powodować pękanie naczynek krwionośnych. Krwawiące ranki są miejscem wnikania drobnoustrojów, a więc może w nich rozwinąć się stan zapalny – będzie on powodował krostki, które szpecą i bolą.

Niektóre osoby są nieco mniej wrażliwe na ból, jednak i im trudno jest wykonywać zabieg depilacji okolic bikini przez wyrywanie włosków. Jest to strefa szczególnie delikatna, a więc wymagająca delikatnego traktowania. Wyrywanie włosków jest tam niewskazane. Z kolei golenie ich maszynką powoduje podrażnienia, a także szybkie odrastanie włosków, które kłują i skutecznie zmniejszają komfort po goleniu.

Brak podrażnień

Depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie gwarantuje nie tylko bezbolesność zabiegu, ale i brak podrażnień. Laser powoduje uszkodzenie mieszka włosowego i zahamowanie cyklu wzrostu włosa. W efekcie włosem sam wypada – bez podrażniania zakończeń nerwowych, naczyń krwionośnych, uszkadzania skóry.

Co więcej, światło lasera podgrzewa tkankę, przez co jest ona bardziej podatna na regenerację i samoleczenie. Rezultatem po depilacji laserowej jest więc nie tylko gładsza, ale i zdrowsza, zregenerowana skóra. Nie bez powodu laserowo usuwa się też pajączki, przebarwienia czy trądzik.

Trwałe efekty przy regularnych zabiegach

Depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie to najlepsze, co możemy zrobić dla trwałego, bezbolesnego usunięcia zbędnego owłosienia w strefach intymnych. Warto wybrać gabinet, który ma odpowiednie rekomendacje, a przede wszystkim – posiada wykwalifikowany personel przygotowany do tego rodzaju zabiegów.

Aby dokonać pełnego usunięcia owłosienia strefy bikini, należy wykonać 3-6 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Dzięki temu pozbędziemy się nawet najmniejszych włosów na długi czas. Kolejne włoski będą odrastały dużo wolniej, będą słabsze, no i pojawią się najwcześniej za kilka miesięcy. Daje to naprawdę trwałe rezultaty i pozwala się ciszyć idealnie gładką skórą bez kłujących włosków nawet przez kilka lat, bez konieczności codziennego golenia przy każdym wyjściu na plażę.