Skip to content Skip to footer

Co z nadmiarem skóry po odchudzaniu?

Kiedy waga człowieka i objętość jego ciała wzrasta, skóra rozciąga się, czasem nawet na tyle mocno, że pojawiają się rozstępy. Problemem jednak jest to także kiedy waga się zmniejszy, czasem bowiem nadmiar zwiotczałej skóry wygląda jeszcze gorzej niż tkanka tłuszczowa, a także niweluje efekt odchudzania, gdyż sylwetka nadal wydaje się obfita. Czy można coś z tym zrobić?

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Problem nadmiaru skóry po odchudzaniu dobrze znają zwłaszcza te osoby, które szybko schudły w krótkim czasie albo które odchudzały się tylko poprzez stosowanie diety. Co prawda w miarę zmniejszania się objętości ciała skóra sama się wchłania, jednak tylko do pewnego stopnia i potrzebuje na to sporo czasu.

Dlatego ważne jest, by wspomagać ją w tym procesie. Jak? Na pewno odchudzając się, warto skupiać się nie tylko na diecie. Bardzo dobrze działa aktywność fizyczna, która napina mięśnie, a to skutkuje też lepszym napięciem skóry, ujędrnia ją i ogólnie modeluje ciało.

Stan skóry ma znaczenie!

Kiedy zaniedbuje się tę kwestię, nadmiar zwiotczałej po odchudzaniu skóry może wyglądać fatalnie, przez co niejednokrotnie osoby mające ten problem mają jeszcze większe kompleksy niż z powodu nadwagi. Ciało fatalnie wygląda bez ubrania, zaś w ubraniu wydaje się niewiele szczuplejsze niż przed odchudzaniem.

Warto przy tym pamiętać, że jeśli straciło się wiele kilogramów i nadmiar skóry jest znaczny, nie da się całkiem zredukować tego problemu. Nie pomogą na przykład zabiegi ujędrniające. Z tego powodu nieraz osoby po drastycznym odchudzaniu muszą poddawać się zabiegom chirurgicznym, mającym na celu wycięcie (!) nadmiaru skóry.

Specjalistyczne zabiegi pomagają

Kiedy chce się uniknąć takiej wizji i zagwarantować sobie, że ciało po odchudzaniu będzie szczupłe i jędrne, a nie będzie wyglądać jeszcze gorzej niż z nadwagą i nadal będzie trzeba wstydliwie ukrywać je pod ubraniem, warto zdecydować się na zabiegi odchudzające w Warszawie. Jest to świetne wsparcie kuracji odchudzającej i gwarancja, że ciało będzie pięknie wymodelowane.

Co istotne, z opcji zabiegów odchudzających w Warszawie mogą korzystać zarówno osoby, które chcą dzięki temu stricte schudnąć, jak i ci, którym zależy głównie na poprawie wyglądu ciała w trakcie odchudzania. Możliwe jest nawet ujędrnienie zwiotczałej już skóry, na przykład poprzez specjalistyczne masaże.

Najlepiej jednak jest zdecydować się na zabiegi odchudzające w Warszawie równolegle z rozpoczęciem kuracji odchudzającej. Sprawi to, że efekty pojawią się bardzo szybko, a będzie to widocznie odchudzone, ujędrnione i pięknie wymodelowane ciało.