Skip to content Skip to footer

Najlepszy stół do masażu

Chyba tak do końca i jednoznacznie nie można powiedzieć, który stół do masażu jest idealnym meblem. Bardzo trudno jest dokonać odpowiedniego wyboru, ponieważ tego typu stół powinien równocześnie zapewnić komfort pacjentowi jak i wygodę masażyście. Te kryteria nie do końca ze sobą współgrają. Ponieważ im bardziej rozbudowany stół tym wygodniejszy, ale taki stół jest bardzo ciężki i trudny do przenoszenia.

Jakie są stoły do masażu?

Jest wiele modeli stołów do masażu. Różnią się one swoimi funkcjami, konstrukcjami, obiciem, materiałem, z którego zostały wykonane. Można też wyróżnić stół do masażu mobilny i stół stacjonarny. Dobór odpowiedniego modelu jest bardzo trudnym zadaniem, dlatego zawsze trzeba znać swoje potrzeby i wiedzieć jaki egzemplarz będzie dla nas najlepszy.

W ofercie producentów są zarówno stoły drewniane jak i stoły wykonane z aluminium. Każdy rodzaj stołu ma zarówno swoje wady jak i swoje zalety. Jednak śmiało powiedzieć można, że stoły drewniane i aluminiowe mają bardzo mocne i stabilne konstrukcje. Liczne, przeprowadzane testy, pozwoli stwierdzić, że stół drewniany i stół do masażu z aluminium zapewniają identyczną wytrzymałość.

Stół drewniany czy z aluminium?

Stół drewniany doskonale wpisuje się we wnętrza małych gabinetów. Pomaga stworzyć ciepły nastrój w miejscu masażu. Najczęściej wybierany jest on przez osoby, które oferują masaże orientalne lub masaże w połączeniu z aromaterapią. Efektywność zabiegów jest znacznie podnoszona, przy pomocy drewnianych stołów do masażu. Drewno jest ciepłym materiałem, naturalnym, pozwala stworzyć doskonały klimat w gabinecie.

Stół o konstrukcji aluminiowej doskonale sprawdza się w miejscach nowoczesnych. Jeśli gabinet urządzony jest w takim stylu to taki stół najlepiej się wkomponuje w takie wnętrze. Stoły aluminiowe cieszą się wśród fizjoterapeutów zajmujących się sportowcami czy też wśród trenerów odnowy biologicznej.

Co jeszcze powinien posiadać taki stół?

Stoły do masażu bez względu na to czy są drewniane czy też aluminiowe powinny posiadać wygodne swoje blaty, obite odpowiednią pianką i tapicerką, którą łatwo jest utrzymać w czystości. Dlatego najczęściej jest to skóra naturalna lub eko skóra.

Bardzo ważna jest też możliwość regulacji wysokości, kąt nachylenia blatu i wygodny podgłówek.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.