Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiednią pościel dla dziecka?

Pościel to jedno z najważniejszych tekstyliów w sypialni. Od niej w dużej mierze zależy komfort nocnego wypoczynku. Nie może drapać czy blokować przepływu powietrza – w przeciwnym razie będzie sprzyjać częstym wybudzeniom. Szczególnie wyśrubowane kryteria dotyczą wyboru pościeli, z której będą korzystać dzieci. Jak rozpoznać odpowiednią?

Jak jakość pościeli wpływa na komfort snu?

Dzieci są pod wieloma względami znacznie bardziej wrażliwe niż dorośli. Dlatego też częściej miewają problemy z zasypianiem i łatwiej się budzą w nocy. Aby zapewnić im spokojny sen, warto zadbać o kilka detali.Oprócz wieczornej rutyny: relaksującej kąpieli czy wietrzenia pokoju przed snem, warto zwrócić uwagę na pościel. Skóra dziecka jest skłonna do podrażnień, więc szorstka, nieprzyjemna pościel z pewnością źle wpłynie na komfort dziecięcego snu. To samo dotyczy sztucznych materiałów, nie przepuszczających powietrza – pod taką pościelą dziecko będzie się przegrzewać niezależnie od pory roku i temperatury panującej w sypialni, a to skutkuje częstymi i niepotrzebnymi wybudzeniami.

Pościel dla dzieci – jakie wymogi musi spełniać?

Pościel kupowana do pokoju dziecięcego powinna być przyjemna dla oka, najlepiej w ulubionym kolorze dziecka czy z motywem, który pasuje do jego zainteresowań. Warto dopasować ją do wystroju pokoju, a efekt z pewnością będzie cieszył oko. Najważniejsze są jednak kryteria dotyczące jakości. Pościel dla dzieci powinna być szyta z naturalnych, oddychających tkanin. Najlepsze są bawełna, muślin, flanela czy len. Warto dopasować rodzaj materiału do pory roku – chłodny len czy bawełniana satyna to świetny wybór na lato, ciepła flanela na zimę. Trzeba upewnić się, że dziecięca pościel ma delikatne, miękkie wykończenie, nie podrażnia, jest miła w kontakcie ze skórą.

Gdzie kupić odpowiednią pościel dla najmłodszych?

Poszukując pościeli dla dzieci, warto sprawdzić nie tylko w pobliskim butiku, ale też w sieciówka czy w internecie. Zwłaszcza w sieci działa wiele sklepów, które specjalizują się w dobrej jakości pościelach i oferują ogromny wybór tych zaprojektowanych z myślą o najmłodszych.Tam najłatwiej o pościel dla dzieci, która będzie jednocześnie atrakcyjna wizualnie, wygodna i wytrzymała, to znaczny odporna na częste użytkowanie i pranie na wysokich temperaturach.

Pościel dla dzieci znajdziesz w ofercie Vege Home.