Skip to content Skip to footer

Najczęstsze powody zatrzymania ciężarówki we Włoszech

W obecnych czasach coraz więcej polskich ciężarówek jeździ do Włoch z różnych powodów. Jednak we Włoszech panują dość surowe przepisy dla kierowców ciężarówek, a pojazdy na obcych tablicach są dość często zatrzymywane przez policję. Warto zapoznać się z najczęstszymi powodami zatrzymania, a także dowiedzieć się, co należy zrobić w przypadku zatrzymania.

Najczęstsze powody zatrzymania

Zatrzymanie ciężarówki we Włoszech to dość powszechny problem, z którym zmaga się spora ilość kierowców ciężarówek. Zatrzymanie pojazdu przez policję może mieć bardzo zróżnicowane przyczyny, podobnie jak dzieje się to w innych krajach. Wśród najczęstszych przyczyn zatrzymania ciężarówki można przede wszystkim wymienić brak odpowiedniej licencji międzynarodowej, a także brak właściwej dokumentacji, która związana jest z licencją. Zatrzymanie ciężarówki we Włoszech może również nastąpić na skutek niewłaściwie wypełnionego dokumentu CRM oraz braku świadectwa kierowcy. Prawo transportowe we Włoszech kancelaria na pewno będzie stanowić odpowiednią pomoc dla wielu kierowców ciężarówek, którzy mają problem w kraju z kontrolą przez policję.

Co zrobić w przypadku zatrzymania?

Wiele osób zastanawia się, co najlepiej zrobić w przypadku zatrzymania ciężarówki. Prawo transportowe we Włoszech kancelaria na pewno okaże się odpowiednim wyborem w tej sytuacji, dlatego warto się nad nim w szczególny sposób zastanowić. Jeśli kierowca otrzymuje we Włoszech mandat to może wnieść kaucję w celu odwołania się od nałożonej na niego kary oraz zatrzymania samochodu ciężarowego. Jeśli sprawa zakończy się w pozytywny sposób dla kierowcy to kaucja zostanie mu zwrócona, a sam pojazd zostanie zwrócony. Natomiast jeśli kierowca od razu zdecyduje się na opłacenie mandatu to przyzna się do zarzucanego mu czynu oraz nie będzie miał już możliwości odwołania się oraz zatrzymania pojazdu ciężarowego, który będzie musiał pozostać na parkingu policyjnym przez trzy miesiące. Warto pamiętać o tej istotnej kwestii, ponieważ może być bardzo pomocna.