Skip to content Skip to footer

Charakterystyka zabiegu liposukcji

Liposukcja jest jednym z rodzajów zabiegów, które są wykonywane na ciało. Ich głównym celem jest modelowanie sylwetki danego człowieka, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego zabiegu.

Cel zabiegu

Liposukcja Katowice to zabieg, który przede wszystkim ma na celu odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Oprócz tego dzięki niemu możliwe jest również nadanie sylwetce właściwych proporcji poprzez odessanie tkanki tłuszczowej z najbardziej newralgicznych miejsc na ciele. Efekty przeprowadzonego zabiegu są bardzo trwałe, dlatego w obecnych czasach coraz większa ilość osób się na niego decyduje. Zabieg można realizować na różnych partiach ciała.

Wskazania

Odchudzanie Katowice w postaci liposukcji to zabieg, do którego można wyróżnić pewne wskazania. Przede wszystkim zabieg tego rodzaju polecany jest wszystkim osobom, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w pewnych obszarach ciała. Wśród nich można przede wszystkim wymienić brzuch, ale także inne części. Są to między innymi twarz i szyja, górne części ramion, biodra, pośladki, uda, a także łydki. Części ciała do zabiegu wybierane są w sposób indywidualny u każdego pacjenta, ponieważ u każdej osoby tkanka tłuszczowa rozkłada się inaczej.

Przeciwwskazania

Liposukcja katowice to zabieg, co do którego istnieją również pewne przeciwwskazania. Są one najczęściej związane ze stanem zdrowia pacjenta. Jeśli posiada on pewne schorzenia to wykonanie zabiegu liposukcji nie będzie możliwe w większości przypadków. Przede wszystkim liposukcja jest przeciwwskazana podczas zmagania się z różnego rodzaju problemami z układem krążenia. Dodatkowo wśród chorób, które są przeciwwskazaniem można również wymienić cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi, a także żylaki.

Efekty

Odchudzanie Katowice to zabieg, który z całą pewnością umożliwia osiągnięcie bardzo korzystnych efektów. Na początku nie są one zbyt widoczne, ponieważ na ciele utrzymuje się obrzęk. Jednak pierwsze efekty zabiegu można zauważyć już po trzech lub czterech tygodniach od wykonania tego rodzaju zabiegu. Dzięki zabiegowi można w bardzo korzystny sposób wymodelować swoją sylwetkę, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku wielu osób. Dlatego warto się nad nim zastanowić.