Skip to content Skip to footer

Na jaki alkomat warto się zdecydować?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku jest ogromny wybór alkomatów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że klienci mają ogromne problemy z podjęciem właściwej decyzji. Na jaki produkt warto się zdecydować? Czy alkomat policyjny będzie najlepszą możliwą opcją?

Alkomaty profesjonalne

Należy mieć świadomość, że Alkomaty profesjonalne wyposażone są w sensor elektrochemiczny. Godny uwagi jest fakt, że z tego rodzaju jeszcze do niedawno korzystały tylko organy ścigania czy lekarze.

Kierowcy mają możliwość kupienia tego produktu w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki temu będą dokładnie wiedzieli, ile mają alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na jaki sprzęt warto się zatem zdecydować?

Najlepszą możliwą opcją będzie postawienie na alkomat policyjny, który posiada sensor elektrochemiczny. Rekomendowane jest przede wszystkim unikanie urządzeń półprzewodnikowych. Są to bowiem bardzo przestarzałe sprzęty, których tolerancja błędu wynosi nawet 20%.

Z kolei w alkomatach z sensorem elektrochemicznym błąd pomiaru będzie oscylował od 3 do 10%. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najlepsze produkty dostępne na rynku wyposażone są w platynowy elektrochemiczny czujnik. Wtedy wyniki poszczególnych pomiarów będą stały na najwyższym możliwym poziomie.

Alkomat dowodowy

Należy mieć świadomość, że alkomat dowodowy dedykowany jest dla instytucji pozarządowych oraz rządowych do dowodowych kontroli określonych osób na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Godny uwagi jest fakt, że produkty znajdujące się w asortymencie najbardziej renomowanych produktów posiadają aktualne świadectwo wzornictwa. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że mogą być dowodem w różnego rodzaju sprawach sądowych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że została zastosowana w nim specjalna technologia czujnika elektrochemicznego.

Stosuje się ją także w podręcznych alkomatach policyjnych. Godny uwagi jest fakt, że profesjonalny dwuwylotowy czujnik elektrochemiczny zapewnia zarówno dokładność, jak i powtarzalność pomiarów. Nie można zapomnieć, że produkt wyróżnia się stabilnymi wynikami podczas użytkowania. Nie wszyscy oczywiście wiedzą, że produkt został wyposażony przez producenta w nowoczesną baterię wielokrotnego użytku. Nie jest zalecane przy wyborze tego rodzaju produktu sugerowanie się tylko ceną.