Skip to content Skip to footer

Montaż na „klik”, czyli co decyduje o atrakcyjności paneli podłogowych

Drewno, panele lub płytki – to najbardziej uniwersalne i praktyczne sposoby na podłogi w naszych mieszkaniach. Szybki montaż na „klik” sprawił, że panele zakładamy nawet w kuchniach i łazienkach, bo w ten sposób unikamy zatrudniania fachowca, który położy nam płytki lub zamotuje drewniane podłogi.

Szybka zmiana w naszych mieszkaniach

Prosty i szybki montaż jest zdecydowaną zaletą, jeśli chodzi o panele podłogowe. Klejenie odeszło już dawno do lamusa i zostało zastąpione metodą na „klik”. Mało tego, sklep z panelami proponuje tak różnorodny wybór tego popularnego materiału, że możemy dobrać je praktycznie do każdego aranżowanego wnętrza. Podłogi panelowe pojawiają się więc w dużych i małych projektach na wszystkich popularnych portalach wnętrzarskich.

Łatwy montaż i przystępne ceny paneli sprawiły również, że można je wymieniać przy każdym generalnym remoncie w domu lub mieszkaniu i tym samym odmienić jakość i styl naszego wnętrza. Co ważne, panele, które nie są mocno zniszczone, z powodzeniem można wykorzystać powtórnie, np. w ogrodzie lub na strychu czy piwnicy, a także do stworzenia unikalnych dekoracji.

Zanim odwiedzimy sklep z panelami, czy jakie panele najbardziej mi się podobają

Jak wiadomo, podłogi panelowe to najbardziej uniwersalny sposób na stylową podłogę, zanim więc odwiedzimy sklep z panelami, warto zainspirować się zaglądając na ciekawe strony z projektami mieszkań. Ujrzymy tam panele w najróżniejszych odsłonach. Nie tylko tradycyjne deski, ale również parkiet, beton, marmur i inne kamienie, a nawet kafelki. Taka podłoga, mimo że surowa i minimalistyczna, jest w gruncie rzeczy cieplejsza, bo przecież panelowa.

Różnorodność panuje również w zakresie kolorystycznym. Klasyczne i głębokie brązy, jasne i delikatne beże, ciepłe szarości, a nawet zieleń czy błękit – w tym kolorze sklep z panelami może zaproponować nam panele winylowe, które idealnie sprawdzą się w łazience czy kuchni. Jeśli lubimy wnętrza rustykalne, to możemy wybrać panele z efektem postarzenia.

Kilka słów o parametrach – to też warto wiedzieć

Każdy sklep z panelami oferuje ten produkt w różnej grubości oraz o różnej klasie ścieralności. Są to bardzo ważne parametry, ponieważ informują nas o jakości i żywotności produktu. Im wyższa klasa i grubość, tym panele dłużej nam posłużą.

Innym dodatkowym parametrem jest także szerokość deski. Najbardziej popularne są te w tradycyjnym formacie, ale można również dostać znacznie węższe. Te wąskie panele świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach.