Skip to content Skip to footer

Laser Light Sheer, czyli depilacja bez bólu

Chyba każda kobieta wie, jak uciążliwa jest depilacja. Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą maszynki, plastrów z woskiem czy depilatora, przynosi oczekiwany efekt, jednakże nie na długi czas. Metody te często podrażniają skórę, a nawet wywołują alergię. Nadmierne owłosienie powoduje frustrację, a także sprzyja powstawaniu kompleksów, tymczasem istnieje sposób na skuteczne pozbycie się owłosienia.

Nowoczesny sprzęt do depilacji

Laser Light Sheer został wyprodukowany przez amerykańską firmę Lumenis, która uznawana jest za wiodącą na rynku kosmetycznym. Obecnie, jest to najnowocześniejszy i najbardziej profesjonalny sprzęt do depilacji laserowej. Działanie urządzenia opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Wytwarzana przez laser light sheer wiązka światła dociera do mieszka włosowego, gdzie uszkodzony zostaje macierz włosa. Dotyczy to włosów, które znajdują się w fazie wzrostu, bowiem tylko one reagują wówczas na światło lasera. Dlatego też, zabieg depilacji laserowej dla pełnej utraty niechcianego owłosienia, musi być wykonywany minimum 4 razy w odstępach czasowych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Aby skutecznie pozbyć się owłosienia, należy odpowiednio przygotować się do każdej depilacji. Tydzień przed zabiegiem powinno się zgolić włosy. Zalecane jest użycie odpowiedniego kremu lub maszynki. Nie wolno wyrywać włosów za pomocą pęsety, plastrów z woskiem bądź depilatora. Nie należy stosować kremów zawierających witaminę A, E, C oraz leków światłouczulających. Natomiast do 2 tygodni po zabiegu musimy unikać słońca, używać kremu z filtrem, szczególnie zabronione jest opalanie się. Po depilacji naturalnym objawem jest zaczerwieniona skóra, a także czasowy obrzęk. W tym czasie należy szczególnie dbać o pielęgnację, nie powinno się stosować dezodorantów ani kosmetyków na bazie alkoholu. W naszej kosmetyczce musi znaleźć się zasypka, a także odpowiedni krem.

Zalety zabiegu laserem Light Sheer

Laser Light Sheer wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń. Za jego pomocą owłosienie usuwane jest bardzo dokładnie, a przede wszystkim trwale. Ponadto, zabieg odbywa się w sposób komfortowy. Laser wzbogacony jest w specjalny system chłodzący, który niweluje uczucie bólu i pieczenia, a także zmniejsza powstawanie podrażnień. Co najważniejsze, ten sposób depilacji jest bezpieczny dla skóry. Urządzenie firmy Lumenis zostało nagrodzone wieloma certyfikatami, które potwierdzają jego wysoką jakość. Jak się okazuje, doskonale sprawdzi się w walce z nadmiernym owłosieniem, a także zapobiega powstawaniu zapalenia mieszków włosowych.