Skip to content Skip to footer

Konfekcjonowanie towarów

Kupno towaru przez internet odbywa się w ciągu kilku minut. Zanim zakupione towary trafią do klienta, muszą przejść długą drogę i zostać odpowiednio przygotowane do wysyłki. Proces ten polega na zapakowaniu oraz zabezpieczeniu przedmiotów, a także wyróżnieniu ich wśród konkurencji poprzez gratisy oraz unikalne opakowanie.

Co to jest konfekcjonowanie towarów?

Przedmioty, które zostają sprzedane, powinny prezentować się w sposób atrakcyjny i sprawić klientowi radość podczas odpakowywania, a także przekonać go do kolejnego zakupu oraz polecania danej marki. Konfekcjonowanie towarów to pakowanie ich lub przepakowywanie bez zmieniania ich cech fizycznych. Prawidłowo przeprowadzona konfekcja produktów przygotowuje je do sprzedaży i uatrakcyjnia towary wizualnie.

Na czym polega konfekcjonowanie produktów?

Przygotowywanie produktów do wysyłki to dość złożony proces. Konfekcja produktów polega na umieszczeniu produktu w specjalnym pudełku, które będzie zabezpieczeniem i nada przesyłce oryginalnego wyglądu.

Konfekcjonowanie produktów polega na:
– oznaczeniu przesyłki na przykład kodem kreskowym,
– naklejeniu na przesyłkę etykiety informacyjnej oraz uzupełnieniu informacji o towarze,
– dodaniu gratisów oraz próbek do przetestowania,
– zapakowaniu przesyłki przy użyciu folii,
– przepakowaniu przesyłki do innego pudełka lub opakowania. Konfekcja towarów jest jedynie modyfikacją opakowania oraz jego cech informacyjnych i nie polega na zamianie towarów, jakie zakupił klient.

Kto wykonuje konfekcjonowanie towarów?

Zajmując się sprzedażą internetową, wiele procesów musi być zautomatyzowanych, aby sprzedaż odbywała się płynnie, a klienci mogli liczyć na wysoką jakość świadczonych usług oraz bardzo szybką wysyłkę zakupionych towarów. Przedsiębiorcy najczęściej konfekcję towarów zlecają doświadczonym firmom zewnętrznym, które nie wymagają zatrudnienia nowych pracowników. Wyspecjalizowane firmy konfekcjonujące towary posiadają odpowiedni sprzęt oraz doświadczenie i kwalifikacje do wykonania zleconych zadań. Decydując się na zlecenie konfekcji towarów firmie zewnętrznej, przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że cały proces zostanie zoptymalizowany, a usługa będzie wykonana w sposób rzetelny oraz estetyczny.