Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na zasłony zaciemniające?

Zasłony zaciemniające mogą stanowić nie tylko efektowną oprawę okna, ale również zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Ułatwiają również sen, gdy na zewnątrz jest jasno, ponieważ skutecznie ograniczają dopływ światła słonecznego. Dla wielu osób stanowią alternatywę dla rolet oraz żaluzji. Wybór tekstyliów jest ogromny, więc znalezienie wariantu dla siebie nie będzie stanowić problemu.

Doskonałe właściwości użytkowe

Zaciemniające zasłony do salonu posiadają nieprzeciętne właściwości użytkowe. To nie tylko element ozdobny, który nada wnętrzu unikatowego charakteru. Omawiane tekstylia są dość grube, dzięki czemu zmniejszają ilość światła napływające z zewnątrz. Niesie to za sobą wiele korzyści.

Zasłony do sypialni zapewniają komfortowy sen nawet w dzień. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy pracują na zmiany lub lubią nocne imprezy. Zasłony zaciemniające idealnie sprawdzają się także w pomieszczeniach znajdujących się po stronie południowej. Ograniczona ilość promieni słonecznych wspomaga termoregulację mieszkania. Pomieszczenie nie nagrzewa się tak mocno, jak w przypadku braku osłony okien.

Odporność na uszkodzenia

Zasłony do sypialni zaciemniające produkowane są z materiałów o wysokiej gramaturze. Najczęściej można spotkać się z tekstyliami z welwetu lub aksamitu, jednak wybór jest o wiele większy. Takie materiały są mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przetrwają nawet najczęstsze pranie, więc nie trzeba obawiać się deformacji, ani innych mankamentów.

Wybierając Zasłony do salonu lub innego pomieszczenia należy zwrócić uwagę na skład materiałowy. Zbyt cienkie tkaniny nie zagwarantują oczekiwanej skuteczności – duża ilość światła będzie przenikać do pomieszczenia.

Ozdoba pomieszczenia

Zasłony zaciemniające mogą być atrakcyjne pod względem wizualnym! W sprzedaży znajdują się zarówno modele jednolite, jak i pokryte fantazyjnymi wzorami. Na specjalną uwagę zasługuję tekstylia 3D, które będą znajdować się w centrum uwagi.

Zasłony do sypialni zwykle utrzymane są w neutralnej lub pastelowej kolorystyce. W trendach znajdują się barwy ziemi. Ci, którzy nie lubią monochromatycznych dodatków, powinni postawić na zasłony do salonu w soczystych odcieniach.