Skip to content Skip to footer

Kokosowe wycieraczki wejściowe czy z gumy?

Na rynku dostępne są kokosowe wycieraczki wejściowe i solidne wycieraczki gumowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Moda na wycieraczki kokosowe

Kokosowa wycieraczka do domu prezentuje się bardzo okazale, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jej zakup. Kokosowe wycieraczki charakteryzują się dość grubym splotem i szorstkimi włóknami, które poradzą sobie ze zbieraniem nawet bardzo drobnych zanieczyszczeń. Kokosowe wycieraczki wejściowe bardzo dobrze zbierają wodę, dzięki czemu łatwiej jest zachować czystość.

Największą wadą wycieraczek kokosowych jest to, że dość szybko się zużywają, dlatego też unikać należy tanich modeli. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej modele pełne i ażurowe, które cieszą się nieco mniejszym zainteresowaniem. Sporą zaletą kokosowych wycieraczek jest to, że mogą posiadać one nawet bardzo niebanalne wykończenia. Spowodowane jest to oczywiście tym, że włókninę można barwić na dowolny kolor.

Praktyczne wycieraczki gumowe

Większą żywotnością mogą pochwalić się wycieraczki gumowe, które są łatwiejsze w utrzymaniu idealnej czystości. Wycieraczki wykonane z porządnej gumy są bardzo trwałe i wyróżniają się dużą odpornością na wilgoć. Gumowe wycieraczki są najlepszym wyborem dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na wygodę. Większość modeli wystarczy wytrzepać albo obmieść.

W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się wycieraczki gumowe igiełki, które usuwają z obuwia nawet drobne zanieczyszczenia. Godne polecenia są również wycieraczki z korytkiem, które idealnie sprawdzą się w sezonie zimowym. Pamiętać należy jedynie o tym, że gumowa wycieraczka do domu doskonale sprawdzi się jedynie na zewnątrz.

Na jaki rozmiar postawić?

Wycieraczki kokosowe bardzo często sprzedawane są na wymiar, dzięki czemu można bez żadnego większego problemu wybrać idealną wycieraczkę. Jeżeli chodzi o gumowe wycieraczki to tutaj trzeba się rozejrzeć za odpowiednim rozmiarem. Na szczęście w porządnych sklepach internetowych oferta jest bardzo szeroka, dzięki czemu nie powinno być żadnych problemów, aby znaleźć interesujący nas rozmiar. Pamiętać należy również i o tym, że większe wycieraczki wykonane z gumy, można przyciąć na dowolny rozmiar.