Skip to content Skip to footer

Kiedy warto wybrać się do dermatologa?

Wiele osób lekceważy problemy skórne. Bardzo często są one jedynie defektem estetycznym – trądzik szpeci twarz, lecz nie wywołuje dolegliwości bólowych. Łuszczyca jest męcząca, ale również można z nią żyć. Niestety, nie leczone problemy skórne prowadzą do poważnych konsekwencji, z depresją włącznie. Jeśli cierpisz na problemy skórne i wydaje ci się, że po prostu przyzwyczaiłeś się do problemu – zmień zdanie i odwiedź wreszcie dermatologa! Kiedy warto to zrobić?

Trądzik

Jeśli już dawno ukończyłeś naście lat, a mimo to na twojej twarzy regularnie pojawiają się krosty, powinieneś wybrać się do dermatologa. Dobry dermatolog warszawa nie tylko przepisze odpowiednie leki, ale też zleci właściwe badania, np. hormonalne badania krwi. Nie warto męczyć się z tym problemem. Lepiej poszukać pomocy i zacząć żyć normalnie.

Łupież

Nawet dermatolog warszawa nfz jest w stanie zająć się problemem, który wg reklam można zlikwidować poprzez stosowanie odpowiedniego szamponu. Niestety, drogeryjne szampony przeciwłupieżowe nie rozwiązują problemu, jakim często jest podłoże bakteryjne i grzybicze łupieżu. Lekarz dermatolog zapisze właściwy szampon (wiele z nich dostępnych jest tylko na receptę!), być może również leki.

Grzybica narządów płciowych

Swędzenie, pieczenie i upławy to bardzo częsty problem kobiet. Wystarczy skorzystanie z publicznej toalety, która wcześniej odwiedzona była przez osobę z grzybicą, by ulec zarażeniu. Objawy są uciążliwe, a nie leczone mogą prowadzić do poważniejszych problemów. Warto wiedzieć, że z zapaleniem i grzybicą pochwy nie trzeba kierować się do ginekologa. Specjalistą od takich schorzeń jest przede wszystkim wenerolog. Dobry wenerolog w warszawie przyjmuje na nfz i bez skierowania. Przepisze on właściwe leki i oceni, jakie podłoże ma zapalenie – bakteryjne czy wirusowe. Do wenerologa warto wybrać się także w przypadku innych kłopotów intymnych – krost, obrzęków, nieprzyjemnego zapachu.

Łuszczyca

Łuszczyca u wielu osób nasila się w okresie jesienno-zimowych. Niestety, stosowanie nawet dobrych kremów nawilżających nie rozwiązuje problemu. W tej sytuacji konieczna jest wizyta u dermatologa, który przepisze maść z antybiotykiem. Łuszczyca jest chorobą zakaźną, więc powinniśmy udać się do dermatologa również w trosce o bliskich, którzy mogą się od nas zarazić.