Skip to content Skip to footer

Język hiszpański – dlaczego warto spróbować?

Hiszpania kojarzy się Polakom głównie ze słońcem, wakacjami i piłką nożną. A przecież ten kraj to nie tylko niekończące się plaże, tętniące życiem kurorty i czołowe kluby Ligi Mistrzów. To również bogata kultura, którą na przestrzeni wieków stworzyli mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego. Swoistym spoiwem łączącym tych mieszkańców jest język hiszpański.

Język hiszpański – ciekawostki

Językiem hiszpańskim posługuje się na co dzień około 650 milionów ludzi, zaś potrafi się w nim porozumiewać nieprawdopodobna wręcz ilość 1,5 miliarda ludzi. Dzięki temu jest to drugi najczęściej używany język na kuli ziemskiej, ustępujący pod tym względem jedynie językowi mandaryńskiemu.

Hiszpański to język urzędowy w 20 państwach świata – oprócz samej Hiszpanii, także w większej części Ameryki Południowej i Środkowej. Jest używany przez blisko 50 milionów obywateli Stanów Zjednoczonych oraz ma status jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej i ONZ.

Jak poznać język hiszpański?

Internet pomógł przemienić świat w globalną wioskę. Dzięki niemu nikt nie powinien mieć trudności z uzyskaniem dostępu do tekstów hiszpańskojęzycznych oraz filmów nagranych w tym języku. Istnieją również aplikacje pomagające w przyswajaniu kolejnych partii materiału.

Dla osób podchodzących na poważnie do kwestii nauki języka najlepszą opcją będzie kurs hiszpańskiego. Możliwość prowadzenia konwersacji z lektorem i innymi kursantami, regularny harmonogram zajęć, zadania domowe – wszystko to sprzyja postępom w nauce. Kurs hiszpańskiego zapewni każdemu wytrwałemu uczestnikowi solidne fundamenty znajomości języka.

Jaki kurs wybrać?

Bogata oferta kursów hiszpańskiego w większych miastach pozwoli każdemu zainteresowanemu znaleźć coś dla siebie. Istotnymi kryteriami przy wyborze kursu jest jego cena, grafik zajęć, dobre rezultaty szkoły językowej w przygotowaniu kursantów do matury lub certyfikatów międzynarodowych.

Ważnym czynnikiem wyróżniającym kurs jest native speaker. Taki nauczyciel gwarantuje przekazanie wiedzy o języku obcym bez zniekształceń i niedopowiedzeń. Dodatkowo podzieli się z kursantami różnymi ciekawostkami i nakreśli kontekst kulturowy omawianych zagadnień. Takie informacje są bardzo cenne dla każdego miłośnika Hiszpanii.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.