Skip to content Skip to footer

Co sprawdzi się na urodziny organizowane dla dziecka?

Organizowanie urodzin dla dziecka to spore wyzwanie. Nie da się ukryć, że już najmłodsi mają duże oczekiwania co do tego, jak powinno wyglądać ich przyjęcie. Pragną atrakcji, pysznych przekąsek oraz pięknego tortu, a także ładnie urządzonego pokoju, w którym odbywają się urodziny. Na szczęście współcześni rodzice najczęściej stają na wysokości zadania i organizują wszystko tak, że przyjęcie na długo zapada w pamięć dziecka.

Urodziny dla dzieci – co się sprawdzi?

Organizując urodziny dla dzieci, warto pamiętać o tym, że jest to spotkanie towarzyskie dla najmłodszych. Rodzice, korzystając z okazji, mogą również spotkać się w swoim gronie, jednak moc atrakcji musi być zapewniona właśnie dla dzieci. Jeżeli brakuje pomysłów na to, jak zorganizować im czas, warto wynająć animatora lub kogoś, kto po prostu zna dużo różnych ciekawych zabaw i gier. Młodsze dzieci będą dzięki temu bardziej zaangażowane, a zabawa na długo zapadnie im w pamięć. Jeżeli tylko na to pozwala pogoda, urodziny można zorganizować we własnym ogródku. Wtedy świetnie sprawdzą się na przykład dmuchańce, które można wynająć na określony czas. Inna ciekawa atrakcja to duże bańki mydlane, które może puszczać osoba zajmująca się animacjami zawodowo.

Przekąski i słodkości dla dzieci

Przyjęcie nie będzie udane, jeżeli nie zaserwuje się pysznych smakołyków dla najmłodszych. Warto zorganizować je tak, aby były atrakcyjne pod względem wizualnym, bo wtedy dzieci częściej po nie sięgają. To mogą być na przykład mini hamburgery, małe kanapeczki, minitartaletki, czyli przekąski na słono. Poza tym słodkości. Najważniejszy jest tort. Warto, aby korespondował on ze stylem przyjęcia, ale oczywiście nie musi. Nie każde przyjęcie ma wizualną oprawę w postaci ozdób, balonów, chociaż dzisiaj coraz więcej osób właśnie organizuje to w ten sposób.

Kiedy planować przyjęcie dla dziecka?

Organizowanie urodzin to dosyć skomplikowana operacja, dlatego też warto planować wszystko trochę wcześniej. Jeżeli pragnie się odpowiednio przystroić dom, aby nadać mu jakiś określony charakter, trzeba kupić ozdoby, dekoracje, które najczęściej zamawia się przez internet. Aby wszystko wypaliło, na spokojnie wystarczy planować dwa lub trzy tygodnie wcześniej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju