Skip to content Skip to footer

Jesienne ubrania

Jesień jest momentem przejścia od słonecznego i gorącego lata do mroźnej zimy. Jest piękna i kolorowa jednak ma też swoje wary. Pojawiają się szare, deszczowe i zimne dni oraz szybko zapada zmrok ograniczając widoczność. Pojawiają się mgły oraz szron. Specyficzne warunki atmosferyczne wymagają niestety specjalnego doboru ubioru.

Jesienna szafa

Szaro-bura aura wpływa na ludzki organizm – ludzie stają się smutni, a nawet często dobierają ubrania do pogody pod względem kolorystycznym. Jeszcze kilka lat temu królowały szare, brązowe trencze i płaszcze. Ale odzież damska na jesień nie musi być w kolorach ziemi. Warto wybierać kolory bardziej nasycone w myśl złotej polskiej jesieni. Po pierwsze pozytywnie wpłynie to na nastrój noszącego oraz jego otoczenie, po drugie wyróżni z tłumu, a po trzecie sprawi, że jest się lepiej widocznym na drodze czy chodniku. Wielkim problemem jest szarość jaka jest dominującym kolorem odzieży damskiej na jesień. Niestety wybór kolorów ziemi sprawia, że jest się niewidocznym po zmroku, a to w terenach pozbawionych oświetlenia, w czasie mgły czy deszczu jest dużym ryzykiem. Warto zatem wybrać ostre kolory, nasycone czerwienie, pomarańcze, żółcienie czy nawet ciepłe złote odcienie brązu i mahoniu są zdecydowanie lepszym wyborem. Godnym uwagi elementem w jaki powinna być wyposażona odzież damska na jesień jest odblaskowy fragment, który może być wkomponowany nawet w najbardziej elegancką odzież wierzchnią.

Jak ubierać się zgodnie z aurą?

Odzież damska na jesień powinna być dostosowana zarówno do pogody jak i do osoby, która ją nosi. Ludzie różnie odczuwają temperatury, szczególnie jesienią gdy dziesięć stopni na termometrze bywa odczuwane jako temperatura dużo niższa. Poranki są chłodne, a popołudnia jeszcze przyjemnie ciepłe i dlatego ludzie często stają przed wyborem marznąć rano lub zgrzać się w południe. Wbrew pozorom rozwiązanie tego problemu to ubieranie się na cebulkę. W razie konieczności można łatwo pozbyć się jednej z warstw. Jest to rozwiązanie komfortowe, jednak dużo ludzi się przed nim broni Warto pamiętać aby odzież dostosowywać do własnego postrzegania temperatury – wychłodzenie czy przegrzanie organizmu, zwłaszcza jesienią jest groźne dla zdrowia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Salko.