Skip to content Skip to footer

Jaki kontener na gruz?

Wynajem pojemnika na gruz to sprawdzony sposób na szybkie i tanie pozbycie się nawet sporych ilości śmieci po remoncie. W ten sposób można również zutylizować resztki materiałów budowlanych. Jak wybrać odpowiedni kontener na gruz?

Jeszcze do niedawna wywóz śmieci za pomocą kontenera kojarzył się wyłącznie z prowadzeniem działalnością produkcyjnej. Obecnie solidne kontenery na gruzy wypożyczają również osoby fizyczne, a koszty takich usług są coraz mniejsze.

Rodzaje kontenerów
Najwygodniej podzielić kontenery ze względu na ich pojemność. Wyszczególnić należy zatem pojemniki:
– małe (kubatura poniżej 2m3),
– średnie (2,7 – 6m3),
– duże ( od 7 do 16 i więcej metrów sześciennych).

Solidne kontenery na gruz mogą być zamykane od góry (potocznie zwane „czołgami”), albo od tyłu. Praktycznie wszystkie dostarczane są za pomocą mniejszych lub większych aut ciężarowych. O ich gabarytach i możliwościach terenowych także należy pamiętać.

Jakie kontenery warto wynająć?

Im większy pojemnik, tym z reguły mniejszy koszt wywózki jednego metra sześciennego odpadów. Opłaca się zatem wybrać kontener możliwie największy, pod warunkiem, że wypełnimy go w całości, lub chociaż w trzech czwartych. W przeciwnym wypadku za odbiór śmieci w przeliczeniu na 1m3 zapłacimy więcej, niż w przypadku mniejszego pojemnika.

Co można wywieźć?

Stawki za odbiór kontenera mogą się różnić także ze względu na rodzaj odpadów. Najtańszy jest zwykle czysty gruz. Jakikolwiek dodatek innych materiałów budowlanych, jak wełna mineralna, papa, czy okładziny ceramiczne, może wydatnie zwiększyć koszty utylizacji.

Wynajem kontenera – cena

Na całkowity koszt wynajęcia solidnego kontenera na gruz wpływa przede wszystkim jego kubatura. Istotny jest rodzaj wywożonych śmieci, a także czas postoju pojemnika. Zwykle za odbiór poza normalnymi godzinami pracy również trzeba dopłacić, podobnie za usługę wykonaną na przykład w sobotę.

Podsumowanie

Solidne kontenery na gruz to świetna okazja do gruntownego posprzątania posesji nie tylko po remoncie czy budowie. Aby operacja ta była korzystna również z finansowego punktu widzenia, warto gruntownie ją zaplanować.

Wielkość zamawianego pojemnika uzależniona jest głównie od ilości odpadów, lecz wpływ na nią mają też warunki dojazdu oraz miejsce przeznaczone na kontener. Istotny jest rodzaj odpadów, a także czas załadunku i termin odbioru. Szczegółowe informacje dostępne są na stornie internetowej.