Skip to content Skip to footer

Jaki domek postawić na działce?

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami rekreacyjnej działeczki poza miastem, warto wyposażyć ją w praktyczny, funkcjonalny i wygodny domek. Umieścimy w nim bowiem wiele przydatnych akcesoriów, które umilą nam czas na działce, schowamy do niego w razie potrzeby meble ogrodowe a kiedy trzeba – nawet kilku osobowa rodzina schowa się w nim przed deszczem by skosztować warzyw i owoców, które dała im działka. Jaki więc domek najlepiej postawić na działce? Na co zwrócić uwagę?

1. Mobilny czy stacjonarny ?

Producenci wychodząc klientom naprzeciw tworzą coraz to nowocześniejsze i funkcjonalne domki na dziełkę. Do wyboru klienci mają wiele modelu, które wykonane są z wielu odmian drzewa, mogą to być również domki plastikowe, domki typowe na składzik a także murowane. Producenci stworzyli także domki mobilne. Może to być domek przypominający przyczepę, wyposażone w koła oraz odpowiedni sprzęt, by kiedy tylko nastanie ochota – przetransportować go w zupełnie inne miejsce. Taki domek mobilny może być tam, gdzie my. Sprawdza się szczególnie na takich działkach, gdzie są problemy z kradzieżami i włamaniami. Wówczas „zabieramy” nasz domek ze sobą i stawiamy go w bezpiecznym miejscu (np. na strzelonym parkingu pod domem).

2. Domki na dziełkę stacjonarne

I tu klienci mają ogromny wybór. Producenci stworzyli domki letniskowe nieprzytwierdzone na stałe do podłoża za pomocą fundamentów oraz takie, które potrzebują wylewki i stałych fundamentów. Zarówno, jeden jak i drugi typ najczęściej wykonany jest z mocnego i odpornego drewna. Pamiętać jednak należy, iż wybudowanie domku na działce z fundamentami wymaga uzyskania odpowiedniej zgody z urzędu gminy lub urzędu miasta. Taki domek musi być również podłączony do wszystkich mediów.

3. Letniskowy czy całoroczny?

Przed zakupem warto również zastanowić się nad tą kwestią. Czy nasz domek ma być swoistym składzikiem i miejscem, gdzie odpoczniemy w czasie pobytu na działce, czy chcemy do niego jeździć na kilka dni w celach rekreacyjnych? Domki całoroczne należy jednak odpowiednio zabezpieczyć. Pamiętać o nich również należy zimą – gdy wymagają od czasu do czasu ogrzania ich. Koszt domku całorocznego jest również o wiele wyższy niż domku letniskowego.

Domki na działkę dostępne są w ofercie Megiw