Skip to content Skip to footer

Jak wybrać perfumy dla siebie?

Perfumy to coś więcej niż tylko zapach. To także sposób na wyrażenie osobowości. To możliwość uwodzenia. To poczucie mocy i pewności siebie, a także kobiecego czaru. Jak dobrać perfumy, by świetnie się z nimi czuć niezależnie od okoliczności?

Perfumy idealnie dobrane do ciebie

Perfumy powinny być idealnie dobrane do tego, kim jesteś. Niektóre zapachy są zarezerwowane dla statecznych elegantek. Inne przypadną do gustu kobietom zmysłowym, jeszcze inne – radosnym i energicznym. Każdy zapach ma swoją historię i swój charakter. Wybierając go nie bierz pod uwagę wyłącznie tego, czy ci się podoba, sprawdź, czy naprawdę do ciebie pasuje. Zastanów się nad tym, kiedy będziesz go używać. Czy pasuje do twojego stylu ubierania się i stylu życia? Perfumy mają ci towarzyszyć i niezauważenie wydobywać twoje piękno, temperament, kobiecość. Źle dobrane są jak źle dobrany strój – będą tylko ci przeszkadzać, uwierać. Dlatego warto wielokrotnie się nad tym zastanowić.

Perfumy na wieczór i na dzień?

Przyjęło się, że inne perfumy stosuje się na dzień, a inne na wieczór… ale czy tak musi być na pewno? Mogłoby się wydawać, że niektóre zapachy są zarezerwowane wyłącznie na wielkie gale i wyjścia, ale tak naprawdę większość z nich sprawdza się w każdej sytuacji. Dowodem mogą być perfumy damskie Bruno Banani. Są kobiece i zmysłowe, ale w lekki, oryginalny sposób. Dlatego sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na randce. Perfumy damskie bruno banani to kobiecość w każdym wydaniu – i tym codziennym, i tym wieczorowym.

Perfumy trzeba przetestować

Przy wyborze perfum nie ma co się spieszyć. Warto przetestować chociaż kilka zapachów, by znaleźć ten idealny. Ten, który będzie ciągle na twojej skórze i ciągle będzie otulać cię przyjemnym zapachem, ten, którym będziesz się rozkoszować. Chociaż w perfumeriach dostępne są papierowe paseczki do sprawdzania zapachu, lepiej rozpylić trochę na własnej skórze. To dlatego, że taki test lepiej pokaże nam, jaki będzie zapach. Perfumy się utleniają, a pod wpływem ciepła skóry rozchodzą wokół. Jeśli rozpylisz tester na nadgarstki, będziesz mogła po godzinie, dwóch czy czterech sprawdzić, czy wyczuwasz zapach i jak on się zachowuje.

Wybór perfum na rynku jest ogromny, dlatego uzbrój się w cierpliwość. Na pewno uda ci się znaleźć zapach, który idealnie do ciebie pasuje. Trzeba tylko poszukać – a to poszukiwanie samo w sobie także może być bardzo przyjemne! W końcu to podróż po zapachach, w otoczeniu najpiękniejszych aromatów i najbardziej nietypowych kompozycji.