Skip to content Skip to footer

Jak kupić dobry termos?

Jeśliby spytać zwykłego człowieka, czy korzystał kiedyś z termosu, niemal z całkowitą pewnością można przypuszczać, że jego odpowiedź będzie twierdząca. Co prawda najczęściej był to termos szklany, przeznaczony do płynów, lecz na rynku istnieją również nieco inne termosy obiadowe.

Za co kochamy termosy?

Bez względu jednak na to, czy mamy do czynienia z termosem szklanym, przeznaczonym typowo do trzymania w nim ciepłej kawy lu herbaty, czy też coraz częściej spotykanym termosem obiadowym, jego zalety i mocne strony są zawsze takie same. Co zatem powoduje, że termosy są tak często i tak chętnie wykorzystywane, zarówno w terenie, jak i w domu?Termos szklany, jak i również ten wykonany z innego materiału, to przede wszystkim ogromna wygoda korzystania z niego. Dzięki lekkiej, lecz jednocześnie mocnej obudowie, noszenie go przy sobie nie powinno sprawiać nawet najmniejszych problemów. Termos jest dodatkowo całkowicie szczelny, umożliwia picie prosto z pojemnika, a także jest bardzo łatwy w otwieraniu.

Obiadowy czy zwykły?

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, czy potrzebujemy termos obiadowy, czy też może zwykły do płynów? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw trzeba poznać dokładnie różnice.Termos szklany, który przeznaczony jest do przechowywania płynów, jest wyższy, lecz jednocześnie węższy. Model obiadowy odwrotnie jest zdecydowanie niższy, lecz szerszy, dzięki czemu umożliwia łatwe i wygodne umieszczenie w nim porcji obiadowej. Który z nich jednak wybrać? Tak naprawdę zależy to od tego, do czego się będzie taki termos wykorzystywało. Najlepiej byłoby mieć po prostu dwa.

Materiał wykonania i inne cechy użytkowe

Jakimi konkretnie cechami powinno się kierować podczas kupowania termosu? Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, z jakiego będzie on wykonany materiału. Szklany termos, choć cieszy się największą popularnością, jest jednak bardzo mocno podatny na uszkodzenia. Z uwagi na materiał, z którego jest wykonany, nawet najmniejszy upadek może oznaczać jego całkowite zniszczenie. Z tego powodu często lepszym wyjściem jest kupienie wersji ceramicznej.Inną bardzo ważną sprawą podczas dokonywania wyboru, jest określenie tego, jakiego ma on być rozmiary. Większa wersja, choć będzie mogła zmieścić więcej, będzie jednocześnie droższa, ale też i większa fizycznie.

Termoz szklane dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.