Skip to content Skip to footer

Jak wybrać kozaki na kilka sezonów?

Damskie kozaki mogą posłużyć znacznie dłużej niż jeden sezon. Ważne jest jednak to, aby znaleźć model, który będzie dobrze do nas dopasowany. Zakup warto przemyśleć, tak aby mieć pewność, że buty są atrakcyjne pod względem wizualnym, a jednoczenie wygodne i praktyczne. Powinny one dawać wiele możliwości stylizacyjnych. Na co zwrócić uwagę?

Wysokość butów

Istnieją kobiety, który wydają się być stworzone do wysokich butów. Poruszają się z wielką gracją nawet w przypadku, gdy chodniki zasypane są śniegiem. Ponadto uważają, że obcas nie odbiera komfortu chodzenia. Wybór zależy więc od naszych potrzeb oraz upodobań. Jeśli często przemieszczamy się samochodem, to wysokie kozaki zimowe mogą się sprawdzić.

Płaskie damskie kozaki są zdecydowanie praktyczniejsze. Należy pamiętać, że mogą być one równie eleganckie, jak modele na szpilach. Istotne jest to, aby były dobrze dopasowane do szerokości nogi. Powinny do niej przylegać. Zbyt szeroka cholewka doda nam zbędnych kilogramów, a nogi będą prezentować się o wiele masywniej, niż są w rzeczywistości.

Nosek

W przypadku damskich kozaków nosek odgrywa bardzo dużą rolę. Okrągłe zakończenie butów sprawdzi się w niemal każdej sytuacji. To szczególnie dobry wybór, gdy mamy dużą stopę. Będą one również odpowiednie w przypadku, gdy rozstaw palców nie pozwala na założenie butów zwężanych w tym obszarze. Kozaki z okrągłymi noskami to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody.

W ostatnim czasie do łask wróciły buty z spiczastym noskami. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla pań, które chcą nieco wysmuklić sylwetkę. Takie obuwie będzie odpowiednie jedynie dla kobiet posiadających wąskie stopy. Oczywiście szpic nie musi być duży. Modele, które były w trendach kilkanaście lat temu są dzisiaj uważane za tandetne.

Długość cholewki

Długość cholewki bezpośrednio wpływa na to, jak prezentuje się nasza sylwetka. Buty za kolano będą doskonałe dla wysokich i szczupłych pań. Jeśli nasze nogi są krótkie, to kozaki mogą nas przytłoczyć. Modelem uniwersalnym są kozaki sięgające do kolana. Jest to bezpieczna długość, która pasuje absolutnie każdej kobiecie. Puszyste panie nie będą mieć problemu z dopasowaniem szerokości butów do obwodu łydki. Wystarczy sprawdzić obuwie wykonane z miękkich i elastycznych materiałów.

Damskie kozaki z cholewką sięgającą do połowy łydki najlepiej prezentują się w przypadku bardzo szczupłych nóg. Łatwo dodać sobie zbędnych kilogramów i skrócić sylwetkę. Jest to obuwie, które dość ciężko wystylizować. Jeśli jednak na co dzień chodzimy w spodniach, to stworzenie efektownego zestawu nie będzie trudne.