Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobrą patelnię do smażenia naleśników?

Naleśniki to idealne danie na śniadanie, obiad czy kolację. Mimo iż teoretycznie są łatwe w przygotowaniu, niektórzy miewają z nimi pewne problemy. Cienkie ciasto potrafi przywierać do nieodpowiednich patelni do naleśników indukcja. Na jakich naczyniach należy więc smażyć placki, by zawsze były one perfekcyjne?

Specjalne patelnie do naleśników

W sklepach z urządzeniami i gadżetami kuchennymi nieraz dostępna jest specjalna patelnia do naleśników indukcja. Jest ona droższa od klasycznego naczynia przeznaczonego do smażenia, dlatego mało kto decyduje się po nią sięgnąć. Jeśli jednak w domu często przygotowuje się cienkie placuszki, inwestycja w taki przyrząd może się bardzo opłacić. A dlaczego?

Na taką patelnię naleśnikową z łatwością można wylać nawet gęste ciasto i równomiernie rozprowadzić je po denku. Naczynia mają niskie brzegi, co pozwala na bezproblemowe obracanie placków. Można na nich smażyć nawet bardzo cienkie naleśniki. Są one najsmaczniejsze.

Idealna wielkość patelni

Patelnie do naleśników indukcja różnią się od siebie przede wszystkim wielkością. Ich średnica może wynosić od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów. Która będzie najlepszym wyborem? Zależy to oczywiście od osobistych preferencji klienta.

Większe patelnie, osiągające średnicę do trzydziestu centymetrów, ułatwią przygotowanie krokietów czy specjalnych, naleśnikowych tortów. Te o średniej wielkości sprawdzą się w momencie tworzenia śniadań i pozwolą na usmażenie klasycznych placków. Najmniejsza patelnia do naleśników indukcja, o średnicy wynoszącej do dwudziestu centymetrów, będzie idealna dla dzieci. Maluchy same mogą na niej smażyć smakowite placki.

Ile trzeba zapłacić za dobrą patelnię do naleśników?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto zamierza zainwestować w porządne naczynie kuchenne. Najzwyklejsza i najprostsza patelnia do naleśników indukcja będzie kosztować jakieś 30 złotych. Najtańsze są modele ceramiczne oraz teflonowe. Ich wadą jest to, że dość szybko się zużywają.

Za najlepsze i jednocześnie najdroższe patelnie naleśnikowe trzeba już zapłacić ponad sto złotych. Zazwyczaj są one jednak dodatkowo wyposażane, ponieważ mają odpinane rączki, a także idealnie współgrające z nimi akcesoria – łopatki, pędzelki i szpatułki. Zakup takiej patelni może być inwestycją na lata. Warto zatem o tym pomyśleć.

Patelnie do naleśników na indukcję kupisz na cookstore.pl