Skip to content Skip to footer

Jak urządzić kuchnię w stylu retro?

Kuchnia to serce domu – miejsce przygotowywania posiłków, ale i wspólnego spędzania czasu całą rodziną. Żeby była przytulna, warto urządzić ją w niebanalnym, niepowtarzalnym stylu. Wielbicielom oryginalnych rozwiązań spodoba się kuchnia retro. Nawiązująca do ponadczasowych projektów i sięgająca po tradycyjne wzornictwo, będzie unikatowa, stylowa i charakterna jednocześnie. Jak urządzić pomieszczenie, by zachwycało swoją elegancją?

Dlaczego warto postawić na styl retro?

Styl retro ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala stworzyć jedyne w swoim rodzaju, niezwykle klimatyczne wnętrze. Kuchnia swoją estetyką nawiązująca do wnętrz francuskich, wiktoriańskich czy prowansalskich, będzie przytulna i elegancka jednocześnie. Styl vintage daje ogromne możliwości – można zainspirować się toskańskimi willami, paryskim bistro albo prostą, wiejską kuchnią, w której dominuje drewno. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Dodatkowo styl retro nigdy nie wychodzi z mody. Jest ponadczasowy, może sięgać po dowolną kolorystykę, ewoluować z czasem, dostosowywać się do zmieniających się potrzeb. Spodoba się zwłaszcza miłośnikom oryginalnych, eleganckich wnętrz.

Jak wybrać sprzęt do kuchni vintage?

Urządzają kuchnię retro, warto w pierwszej kolejności wybrać odpowiednie meble. Sprawdzą się tutaj naturalne materiały i stonowana kolorystyka, dobrym pomysłem są frezowane fronty oraz eleganckie gałki. Aranżując kuchnię, nie można zapomnieć o sprzęcie AGD. Ten również powinien nawiązywać do tradycyjnego wzornictwa, żeby wszystko tworzyło spójną całość. Jeśli chodzi o kuchenkę, stawiając na styl retro, nie trzeba rezygnować z funkcjonalności, jaką daje sprzęt w zabudowie. Idealnym rozwiązaniem są piekarniki do zabudowy retro – wygodne, eleganckie, estetyką pasujące do kuchni vintage.

Piekarniki do zabudowy retro – jak wybrać i gdzie kupić?

Piekarnika do zabudowy retro najlepiej szukać w sieci. To sklepy internetowe oferują największy wybór sprzętu stylizowanego na poprzednią epoką. Te mają zróżnicowaną kolorystykę, stylowe gałki, klasyczny zegarek odmierzający czas pieczenia. Idealnie wpasowują się w retro kuchnię. Przeglądając piekarniki do zabudowy retro, trzeba też zwrócić uwagę na funkcjonalność. Sprzęt powinien mieć wysokie oceny użytkowników, oferować takie wygody jak termoobieg, możliwość ustawienia czasu pieczenia czy włączenie samooczyszczania.

Piekarniki do zabudowy retro znajdziesz w ofercie Lofra.pl.