Skip to content Skip to footer

Co powinien posiadać porządny opiekacz do zapiekanek?

Wysokiej jakości opiekacz można wykorzystać nie tylko do przygotowywania zapiekanek i kanapek, ale również do wielu innych potraw. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie funkcjonalności powinien posiadać dobry opiekacz do zapiekanek.

Wymienne wkładki

W dzisiejszych czasach producenci coraz częściej do swoich urządzeń dołączają wymienne wkładki, dzięki którym można idealnie dostosować rodzaj potrawy do odpowiedniej powierzchni płyty. Bardzo modne są na przykład urządzenia 3w1, dzięki którym można przygotować nie tylko pyszne zapiekanki, ale również gofry albo grillowane mięso.

Olbrzymią zaletą zdejmowanych płytek jest również to, że zdecydowanie łatwiej jest utrzymać je w idealnej czystości. Przypalone jedzenie jest naprawdę trudne do usunięcia, dlatego też wyjmowane płyty są sporym udogodnieniem zwłaszcza, że niektóre modele można śmiało myć nawet w zmywarce.

Funkcja regulacji temperatury i lampki kontrolne

Nowoczesny opiekacz do zapiekanek może dysponować nie tylko ręczną regulacją temperatury, ale również automatyczną. Godne uwagi jest pierwsze rozwiązanie, dzięki któremu zapiekanki i różne inne potrawy, można przygotować według swoich indywidualnych preferencji.

Opiekacze do zapiekanek bardzo często dysponują odpowiednimi lampkami kontrolnymi. Informują one nie tylko o podłączeniu opiekacza do zasilania, ale również o gotowości do pracy. Jeżeli opiekacz będzie dobrze nagrzany, to będzie można włożyć do niego zapiekanki. Niektóre modele mogą informować również o zakończeniu pracy.

Bezpieczny sprzęt

Inwestując w nowy opiekacza do zapiekanek warto zadbać o to, aby postawić na bezpieczne urządzenia. Wielu czołowych producentów w swoich urządzeniach stosuje dodatkowe zabezpieczenie, które znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach standardem są na przykład zaawansowane czujniki temperatur. Urządzenia z takimi czujnikami automatycznie wyłączą się, gdy opiekacz osiągnie za wysoką temperaturę.

Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby zwrócić uwagę na nóżki. Bezpieczeństwo zwiększają solidne nóżki, które pokryte są stosownymi materiałami antypoślizgowymi. Podczas procesu opiekania musi być zapewniona stabilność. Wszelkie przypadkowe przesunięcia, mogą stanowić duże zagrożenie.

Opiekacz do zapiekanek znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.