Skip to content Skip to footer

Jak stworzyć ciekawy wzór na ścianie?

Malowanie ścian to czynność wyjątkowo prosta. Wprowadzenie wzorów do pomieszczenia daje dużą satysfakcję oraz pozwala stworzyć wnętrza, które będą niebanalne. Jak uzyskać wzory na ścianie?

Szablony do malowania wzorów

Malowanie ścian wzory to zajęcie, z którym poradzą sobie wszyscy. Nie trzeba mieć doświadczenia w remontowaniu mieszkań, by stworzyć pomieszczenie, które będzie ciekawe.

Szablony do malowania wzorów ułatwią pracę. Przed zakupem szablonu należy zastanowić się, czy chcemy, by wzór był powtarzalny czy interesuje nas wyłącznie jeden, ale za to duży i charakterystyczny wzór.

Decydując się na kilkukrotne wykorzystanie szablonu należy wybrać te, które są wykonane z tworzyw sztucznych. Są one droższe, ale za to nie ulegną zniszczeniu. Po zakończeniu pracy szablon myjemy, dobrze suszymy i jest gotowy do ponownego wykorzystania.

Do wykonania pojedynczego wzoru można wykorzystać szablon z papieru. Należy jednak liczyć się z tym, że szablon zamoknie i szybko się zniszczy.

Wałki

Kolejnym narzędziem, które można wykorzystać chcąc stworzyć niepowtarzalne wnętrze są gumowe wałki. Malowanie ścian wzory wałkiem jest wyjątkowo proste. Wałek ma wyżłobienia, które przedstawiają wzór. Wystarczy moczyć go w farbie i rozprowadzić ją na ścianie. Trzeba jednak uważać, by nie nabierać dużo farby, gdyż na ścianie mogą powstać zacieki.

Używając wałka można całą ścianę pomalować w wymarzony wzór. Liście kwiatów, wzory geometryczne czy motyle będą zdobiły ścianę. Jest to ciekawa dekoracja, która ozdobi salon, sypialnię czy ścianę w korytarzu.

Taśma malarska

Wzory geometryczne od kilku lat są bardzo popularne. Świetnie komponują się z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Używając taśmy malarskiej również można stworzyć wzory geometryczne, które idealnie wpiszą się w wystrój pokoju dziennego czy przedpokoju.

Taśmę malarską należy przykleić na ścianie tak, by powstały wzory. Poszczególne elementy wzoru można pomalować na ten sam kolor. Uzyskany wzór będzie elegancki i surowy. Używając kilku kolorów uzyskamy barwne pomieszczenie.

Najważniejszym momentem pracy jest delikatne usuniecie taśmy malarskiej tak, by nie uszkodzić farby.