Skip to content Skip to footer

Jak kupować bieliznę?

Chociaż bielizna to niewidoczna część garderoby, to warto, żeby była wygodna i ładna. Wiele badań dowiodło, że to, jaką bieliznę noszą kobiety ma bezpośredni wpływ na ich samopoczucie oraz pewność siebie. Niestety wybór odpowiedniego kroju oraz rozmiaru bielizny wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać, trzeba poświęcić sporo czasu, aby móc kupić bieliznę odpowiednią dla siebie. Od czego zacząć?

Wymień starą bieliznę na nową

Wiele Pań ma swoje ulubiony model bielizny, w którym czuje się świetnie, dlatego tak trudno się z nią rozstać, gdy ma już swoje lata. Pamiętajmy, żeby bieliznę wymieniać regularnie. Jeżeli jakiś biustonosz przypadł nam do gustu szczególnie nie tylko pod względem wyglądu, ale również wygody noszenia, można kupić dwa lub trzy takie same czy podobne modele. Każdy producent bielizny damskiej oferuje biustonosze oraz majtki w różnych fasonach, rozmiarach i kolorach. Bielizna może być sportowa, koronkowa, na jej wzór warto oczywiście zwracać uwagę, nie mniej jednak ważniejsze jest to, czy jest ona wygodna.

Określ swój rozmiar

Odpowiednio dobrany biustonosz to podstawa, a niestety wiele kobiet chodzi w stanikach, które nie pasują rozmiarem. Po pierwsze warto raz na pół roku zweryfikować rozmiar biustu, bo to może się zmieniać. Po drugie bielizna nie może być ani za duża, ani za mała. Można doradzić się brafitterki, która pomoże dobrać właściwy rozmiar biustonosza. Róża bielizna to ważny element garderoby, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu i wybrać taką, która będzie prezentować się efektownie, ale równocześnie będzie wygodna w użytkowaniu. Możliwości jest wiele, na rynku dostępna jest zarówno bardzo ekskluzywna bielizna damska od znanych, cenionych projektantów, w tym wypadku można liczyć na piękne, koronkowe staniki wykonane z jedwabiu. Można wybrać się na zakupy równie dobrze do sieciówki, ważne jest to, aby znać swój rozmiar i zdawać sobie sprawę z tego, jak powinien leżeć dopasowany dobrze biustonosz. Każdy producent bielizny damskiej może mieć różną rozmiarówkę – na to również warto zwrócić uwagę.

Jak fason biustonosza?

Większe biusty potrzebują lepszego podtrzymania, mniejsze niekoniecznie. Obecnie bardzo modna jest ekskluzywna bielizna bez fiszbin oraz usztywnień – takie staniki sprawdzą się głównie w przypadku niewielkiego biustu. Prezentują się naprawdę elegancko i zmysłowo. Kobiety obdarzone hojniej przez naturę, powinny wybierać spośród modeli z fiszbinami, które lepiej będą trzymać biust.

Obecnie wybór biustonoszy i majtek jest duży, róża bielizna jest dostępna zarówno stacjonarnie, jak i online.