Skip to content Skip to footer

Jak dostać się do domu seniora?

Brak możliwości zajęcia się starszą osobą, zwłaszcza schorowaną i wymagającą określonego standardu życia, często wiąże się z decyzją o przekazaniu jej do domu opieki. Istnieją liczne domy seniora w Warszawie i okolicznych miastach, które mogą przyjąć nowych mieszkańców praktycznie bez żadnych dodatkowych formalności.

Od czego trzeba zacząć

Przeciętny dom seniora Warszawa przyjmuje osoby starsze w różnym wieku, jako jedyny warunek stawiając finanse (senior pokrywa koszt swojego utrzymania z emerytury lub dopłaca do tego rodzina). W przypadku braku dochodu, można ubiegać się o miejsce w bezpłatnej placówce, jednak takie domy opieki warszawa i okolice bywają zatłoczone, więc na przyjęcie czeka się latami. Mogą oferować gorsze warunki niż te płatne, nie zapewniać seniorom żadnych wygód, leczenia itd.Często wskazaniem do myślenia o pobycie w domu seniora w Warszawie są badania lekarskie i diagnozy. Osoba niepełnosprawna, niezdolna do samodzielnej egzystencji nie powinna mieszkać bez opiekuna (z rodziny lub dochodzącego). Jeśli ktoś taki jest też chory, niejednokrotnie zyskuje więcej punktów i może szybciej dostać się do określonych placówek, takich jak dom opieki alzheimer.

Jaki dom seniora w Warszawie wybrać?

Zamożniejsi seniorzy nie powinni oszczędzać, gdyż wyższe opłaty za dom seniora Warszawa wiążą się najczęściej z bardzo dobrymi warunkami pobytu, opieką lekarską itd. Jedynie w przypadku braku świadczeń takich jak emerytura lub renta należy zainteresować się miejscami w bezpłatnych placówkach. Najważniejszym kryterium wyboru jest jakość wyposażenia i wykwalifikowanie personelu. Domy opieki Warszawa i okolice zachęcają też zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami, typu siłownią czy centrum spa dostępnymi dla mieszkańców.

Dom opieki alzheimer bądź placówka przeznaczona dla seniorów poruszających się na wózkach muszą być wybierane z jeszcze większą pieczołowitością. Ważne jest, by mieszkańcy mogli bezpiecznie poruszać się po oferowanej im przestrzeni oraz mieli dostęp do opieki medycznej. Osoby chore i niepełnosprawne wymagają szczególnego traktowania, muszą więc dobrze trafić. Warto posłużyć się rekomendacjami innych korzystających, przejrzeć treść strony internetowej, odwiedzić wybrany obiekt przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy.