Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje in vitro?

Leczenie niepłodności jest czasochłonne i niezwykle kosztowne. Mimo to cały czas zwiększa się grono osób, które decydują się na taką formę zapłodnienia.

Koszty in vitro

Obecnie nie jest to już nic dziwnego, ponieważ coraz więcej osób rodzi się w ten sposób. Rozwój technologii sprawił również, że jest to całkowicie bezpieczne, a dzieci urodzone w ten sposób nie różnią się niczym od innych. Najtańsze jest badanie nasienia cena diagnostyki mężczyzny nie powinna przekroczyć 240 zł. Zdecydowanie najdrożej wychodzi zapłodnienie oraz punkcja jajników. Należy pamiętać, że lekarz musi ocenić razem wszystkie parametry uzyskane podczas badania nasienia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jeden parametr, który lekko wykracza poza ustalone normy nie może być jeszcze brany za wyznacznik płodności. Dla młodych par bardzo ważne jest leczenie niepłodności cena zabiegu razem ze wszystkimi badaniami powinna się zamknąć w okolicach 7-8 tysięcy złotych. Jest to oczywiście duży koszt, ale dla osób, które marzą mieć dziecko nie ma to dużego znaczenia. Jakość i aktywność plemników jest sprawdzana przed zapłodnieniem In vitro cena nie należy do najniższych w Europie, ale jest to wynikiem braku refundacji.

Dokładne badanie nasienia

Spermiogram umożliwia wykonanie rozszerzonych badań, dzięki którym możliwa jest dokładniejsza ocena nasienia. Najlepiej wybrać placówkę, która ma pozytywne opinie wystawione przez zadowolonych klientów. Zanim pacjent zostanie zapłodniony metodą in vitro musi przejść kilka ważnych etapów. Na początku przechodzi badanie nasienia cena nie powinna być wyższa niż kilkaset złotych. Zależy ona oczywiście od placówki oraz regionu, a także od doświadczenia lekarzy. Warto jednak decydować się na lepsze rozwiązania, które umożliwią spokojne przeprowadzenie leczenia niepłodności. Całkowity koszt powinien się zamknąć w 10 tysiącach złotych. Dużą zasługą takiego stanu rzeczy jest refundacja leków. Czasami jednak decydując się na leczenie niepłodności cena może być wyższa, a jest to spowodowane indywidualną diagnostyką par. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia ciężko jednoznacznie stwierdzić jak będzie wyglądać in vitro cena. Warto jednak skorzystać z pomocy doświadczonego lekarza prowadzącego, który doradzi jakie działania podjąć.