Skip to content Skip to footer

Gliwice – jakiego psychologa wybrać?

Czasami każdy z nas ma wrażenie, że wszystko w życiu wali mu się na głowę. Nie ma się wtedy pojęcia co robić, ani do kogo zwrócić się z pomocą, ponieważ nie chcemy obarczać rodziny, swoich przyjaciół problemami. Właśnie w takich sytuacjach dobrze by było umówić się na spotkanie z psychologiem i porozmawiać o naszych zmartwieniach. Czasem wystarczy zaledwie jedna wizyta!

Psycholog Gliwice – jak wybrać specjalistę?

Podobno najlepszych lekarzy wybiera się z polecenia. Warto więc popytać swoich znajomych w pracy czy w szkole, a może nawet rodzinę, czy znają dobrego specjalistę. Nie ma w tym nic wstydliwego! Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne, a nigdy nie było one narażone tak bardzo na obrażenia, jak w dzisiejszych czasach.

Jeśli nikt z naszych bliskich nie jest w stanie nam zaproponować dobrego psychologa w Gliwicach – z pomocą przyjdzie nam internet. Na różnych forach oraz stronach internetowych jesteśmy w stanie sprawdzić lekarza, zanim się do niego udamy. Możemy znaleźć takie rankingi jak: „najlepszy psycholog Gliwice„. Znajdziemy tam kontakty do poszczególnych lekarzy, a także opinie ich pacjentów i oceny, tak zwane gwiazdki.

Ile wizyt Cię czeka?

To zależy od twojego stanu zdrowia. Niektórzy pacjenci potrzebują od jednej do trzech wizyt, aby zrzucić ciężar codziennych problemów z barków. Inni będą potrzebowali więcej takich wizyt, a może całej serii.

Należy pamiętać jednak, że nie ze wszystkim psycholog jest nam w stanie pomóc. Niektórzy z nich mogą stwierdzić, że mamy na tyle poważne problemy, że powinniśmy się udać do psychiatry. Nie ma w tym absolutnie nic złego i to bardzo dobry ruch ze strony psychologa, jeśli wie, że jego terapia nie będzie w naszym przypadku skuteczna.

Czy wybór dobrego psychologa ma znaczenie?

Ma ogromne znaczenie. Warto zrobić dobre rozeznanie wśród psychologów w Gliwicach. Obecnie nie ma żadnych praw regulujących tego, kto może założyć gabinet psychologiczny. Należy więc poświęcić trochę czasu na research, aby nie żałować decyzji udania się do tego lekarza.

Źle dobrany psycholog może nam też wyrządzić krzywdę, może niepoprawnie poprowadzić terapie i wprowadzić nas w jeszcze większe problemy niż te, z którymi do niego przyszliśmy. Może nas też bez potrzeby skierować do psychiatry, gdzie nie uzyskamy pomocy. Musimy pamiętać, że wybór lekarza jest jednym z najważniejszych czynników, które później będą regulować nasz stan zdrowia.