Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o windykacji we Włoszech?

Polacy mieszkający we Włoszech, często czują się bezpieczni przed osobami u których zaciągnęli pożyczki, myśląc, iż w innym kraju będą bezkarni. Podobnie sytuacja wygląda z nieuczciwymi włochami, którzy np. współpracowali z Polakami i nie wywiązali się z umowy – nie dostarczając towarów lub usług zgodnie z umową. Co w takiej sytuacji można zrobić? Czy będąc w innym europejskim kraju można czuć się bezpiecznie? Czy dłużnik rzeczywiście jest bezkarny? Na te oraz na wiele więcej innych pytań – odpowiedzi poniżej.

Windykacja Włochy – jak to wygląda w praktyce?

Podobnie jak w Polsce, osoby, które mają jakikolwiek problem z odzyskaniem swoich środków finansowych od nieuczciwych kontrahentów lub osób indywidualnych powinny nie działać w pojedynkę tylko znaleźć na samym początku wsparcie w dobrej kancelarii windykacyjnej lub w biurze, które taką pomoc oferuje. Profesjonalistom nie tylko łatwiej znaleźć dłużnika ale i znają oni wszystkie procedury oraz sposób działania takich osób, co znacznie pomaga w odzyskaniu wszystkich należności.

Windykacja należności we Włoszech a przepisy

Osoby, które chcą się zorientować jak taka windykacja należności we Włoszech wygląda – powinny zajrzeć do tamtejszych przepisów. Reguluje to np. Włoski Kodeks Postępowania Cywilnego, w którym choćby art. 633 i kolejne doskonale opisują wszystkie procedury. Windykacja Włochy zgodnie z przepisami nie wymusza na dłużniku jego udziału w postępowaniu. Jedynie Wierzyciel musi wykazać czego dochodzi, jakiej kwoty oraz na jakiej podstawie. Na etapie postępowania sądowego zostaje wówczas wydany nakaz zapłaty, który stanowi podstawę do dalszego jego działania.

Pomoc fachowców

Wierzyciel w ten sposób może dochodzić tylko i wyłącznie roszczeń pieniężnych, gdzie wskazana jest dokładna suma. Nie zawsze jednak każdy wie, gdzie się udać oraz co krok po kroku powinien zrobić. Dlatego też, w tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z miejsc, które w swojej ofercie mają taką pomoc dla wierzycieli. Biur zarówno w Polsce, jak i we Włoszech jest sporo. Wystarczy znaleźć naprawdę polecanego profesjonalistę, który ma już kilka takich spraw za sobą i który doskonale zna tamtejsze procedury. Mimo iż takie sprawy zazwyczaj ciągną się latami – wiele osób zgonie twierdzi, iż warto walczyć o swoje – dłużnik, który nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań powinien za to stosownie zapłacić.