Skip to content Skip to footer

Folia pakowa stretch i jej zastosowania

Ciężko wyobrazić sobie współczesny przemysł i handel bez powszechnie stosowanej folii stretch. Mowa tutaj o wielowarstwowej folii, która charakteryzuje się wyjątkowo dużą rozciągliwością. Produkowana jest ona z polietylenu o niskiej gęstości przy pomocy metody wylewu szczelinowego.

Folia pakowa stretch i jej rodzaje

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o folię opakowaniową, to dzieli się ona głównie ze względu na jej sposób aplikacji. Pod tym względem można podzielić ją na folię ręczną i maszynową. Obie są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, a zwłaszcza do owijania towarów podczas ich magazynowania i transportu. Folia stretch bardzo często wykorzystywana jest w różnego rodzaju centrach dystrybucyjnych oraz magazynach, ponieważ przy jej pomocy można skutecznie stabilizować ładunki na paletach, a jednocześnie zabezpieczyć je przed wilgocią i kurzem.

Producent folii stretch

Jeśli chodzi o folię stretch producent gwarantuje, że doskonale sprawdzi się ona do różnego rodzaju zastosowań – nie tylko zabezpieczy transportowane towary przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale również przed niepożądanymi spojrzeniami innych osób. Dlatego też bardzo często czarna folia stretch służy do zabezpieczania wartościowych ładunków – mowa tutaj o sprzęcie AGD i RTV.

Producent folii stretch zapewnia, że jest ona bardzo rozciągliwa, a przy okazji odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też wykorzystuje się ją w przypadku transportu ładunków na duże odległości. Czarna folia stretch wyposażona jest w dodatkową warstwę klejącą, która umożliwia jeszcze lepsze stabilizowanie transportowanych towarów.

Folia pakowa stretch – gdzie jeszcze można ją wykorzystać?

Co ciekawe, ostatnimi czasy czarna folia stretch powszechnie stosowana jest nie tylko w logistyce. Coraz częściej sięgają po nią także firmy kurierskie, ponieważ dzięki niej mogą wygodnie połączyć kilka przesyłek w jeden większy, łatwiejszy w transporcie pakunek. Kobiety znalazły jeszcze jedno niestandardowe zastosowanie dla czarnej, rozciągliwej folii. Powszechnie sięgają po nią podczas różnego rodzaju rytuałów pielęgnacyjnych, kiedy występuje potrzeba szczelnego owinięcia ciała bądź też włosów.