Skip to content Skip to footer

Drobne akcenty, które pasują do marynarki

Dobrze dobrana marynarka to wciąż jeden z podstawowych elementów garderoby, który powinien mieć w swojej szafie każdy mężczyzna. Marynarkę można założyć prawie do wszystkiego. Będzie świetnie wyglądać z dżinsami, lecz także w bardziej eleganckim zestawieniu. Uroku marynarce dodadzą dobrane ze smakiem dodatki.

Krawat to nie wszystko

Krawat to jeden z najstarszych, istniejących do dnia dzisiejszego dodatków, które nosi się do klasycznego, męskiego ubioru. Krawat, a ściślej – jego pierwowzór – stał się popularny w czasie wojen napoleońskich. Charakterystyczne chustki, od których pochodzi ten dodatek, nosiły chorwackie oddziały, które dały mu zresztą nazwę.

Współcześnie prawie każdy producent odzieży męskiej oferuje swoim klientom między innymi krawaty. Oprócz tego możliwe jest zastosowanie całej gamy innych dodatków, które urozmaicą strój, jak fulary, chusty czy muszki. Ważne tylko, żeby pamiętać o odpowiednim ich dobraniu, tak, by swoim charakterem pasowały do całości.

Zegarki i bransoletki

Najbardziej klasycznym dodatkiem do męskiego stroju jest wysokiej jakości, solidny zegarek. Niegdyś każdy producent odzieży męskiej szył swoje koszule tak, by uwzględnić miejsce na zegarek na nadgarstku. To akcent, który świetnie się sprawdza również dziś, o ile sam zegarek, a także jego pasek dobrane są tak, by pasować do reszty.

Ciekawym pomysłem dla tych, którzy nie potrzebują zegarka na rękę, są różnego rodzaju bransoletki, które ostatnimi czasy stają się coraz bardziej popularne. Niezwykle stylowo prezentują się zwłaszcza te wykonane z naturalnych kamieni, umieszczonych pomiędzy dwoma grubymi, niekoniecznie skórzanymi rzemykami.

Biżuteria męska

Biżuteria, którą można nosić na nadgarstku to jednak nie wszystko. Obecnie wielu dobrych producentów odzieży męskiej oferuje swoim klientom o wiele więcej – nierzadko możemy kupić tego rodzaju ozdoby w tych samych miejscach, w których dostępna jest odzież.

W handlu znajduje się duża ilość biżuterii męskiej, która wykonywana jest z najróżniejszych materiałów i dopasowana do różnych stylów – tych najbardziej eleganckich i nieco mniej formalnych. Do marynarki, zwłaszcza trochę luźniejszej, świetnie pasują różnego rodzaju naszyjniki i skierowane do mężczyzn zawieszki, które podkreślają charakter i zdecydowanie noszącego.