Skip to content Skip to footer

Domy gotowe prefabrykowane ceny i budowa

Domy gotowe są alternatywą dla tradycyjnego budownictwa. Budowa domów prefabrykowanych pozwala zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ ich budowa trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Elementy konstrukcyjne domów gotowych wytwarzane są w halach produkcyjnych i przemysłowych i montowane na terenie budowy.

Gotowe domy – rodzaje oraz powstanie

Domy prefabrykowane produkowane są w kilku technologiach. Jedną z najpopularniejszych są domy szkieletowe, których konstrukcja opiera się na szkielecie. Elementy niezbędne do wybudowania takiego domu produkowane są w halach produkcyjnych, a poszczególne elementy wykonane są z drewna lub metalu. Innym rodzajem domów gotowych są domy kanadyjskie zwane kanadyjczykami. Domy te mogą być domami sezonowymi lub całorocznymi, a ich cena zależna jest od wielkości oraz skomplikowania bryły. Domy gotowe z keramzytobetonu są budynkami składającymi się z elementów wielkoformatowych i występują w postaci gotowych ścian, które na miejscu budowy zostają złożone w gotowy dom. Prefabrykowane domy z drewna mogą być robione z bali, które nadają budynkom wyjątkowy wygląd, a przede wszystkim spełniają wszystkie parametry użytkowe. Cena drewnianego budynku zależna jest od wielu czynników, a dom z bali jest jednym z droższych domów prefabrykowanych. Domy gotowe są montowane w sposób stabilny i dokładny po przewiezieniu w konkretne miejsce.

Domy gotowe prefabrykowane ceny

Gotowe domy są tańszą alternatywą domów budowanych metodą tradycyjną, a ich ceny dla wielu są bardzo atrakcyjne. Domy gotowe prefabrykowane ceny mogą się różnić w zależności od technologii w jakiej zostały one stworzone, indywidualnego cennika firmy zajmującej się budową domów prefabrykowanych oraz od materiałów jakie zostały użyte do budowy, a także od kubatury budynku i skomplikowania bryły. Należy pamiętać, że im bardziej skomplikowana bryła, tym większe koszty budowy domu. Cena domu kanadyjskiego w stanie surowym rozpoczyna się od 1500 zł za metr kwadratowy, a domu z keramzytobetonu od 1700 zł za metr kwadratowy. Cena domu z drewna może wahać się od 1800 zł do 3000 zł za metr kwadratowy. Domy wybudowane pod klucz mogą urosnąć od 700 do 800 zł za metr kwadratowy. Domy wykończone mają otwory na okna oraz rozprowadzone kable do doprowadzenia do obiektu prądu.